Mateusz Damięcki

Bio

Aktor, który doskonale spełnia się w rolach amantów – wysoki, przystojny i z dużym talentem komediowym. Mateusz Damięcki na scenie kontynuuje rodzinną tradycję.

Damięcki pochodzi z aktorskiej rodziny. Nie tylko jego ojciec występował na scenie i w filmie – aktorstwem zajmowali się też prababcia, babcia, dziadek, stryj i kuzyn Mateusza Damięckiego. Artysta już jako dziecko udzielał głosu postaci Krzysia z „Kubusia Puchatka”. W 2004 roku aktor zdobył dyplom Akademii Teatralnej w Warszawie. Na początku związał się ze sceną Teatru Współczesnego.

Mateusz Damięcki wystąpił w wielu filmach – między innymi w ekranizacji „Przedwiośnia”, gdzie zagrał główną rolę. Duża popularnością cieszyła się też komedia romantyczna „Kochaj i tańcz”, gdzie na ekranie Damięckiemu partnerowała Izabela Miko. Jedną z ważnych ról dla Mateusza Damięckiego było też wcielenie się w postać Andrzeja Skowrońskiego w filmie kostiumowym „Jutro idziemy do kina.”

Damięcki jest też dobrze znany widzom seriali takich ja „Na dobre i na złe”, „W rytmie serca” czy „Mały Grand Hotel”.

Mateusz Damięcki na scenie

W naszym repertuarze na stałe zagościły dwa tytuły z udziałem Mateusza Damięckiego. W spektaklu komediowym „Klaps! 50 twarzy Greya” z udziałem Magdaleny Lamprskiej i Marty Walesiak aktor wciela się w kochanka z fantazji księgowej, która napisała najpopularniejszą książkę erotyczną na świecie. Spektakl w reżyserii Krystyny Jandy z humorem i wyczuciem zagłębia się w świat seksualnych fantazji kur domowych. Damięcki gra też główną rolę w przedstawieniu „Czarna komedia”. Podczas wizyty w teatrze można się przekonać, co dzieje się w domu pewnego studenta, kiedy gaśnie światło. W spektaklu zobaczymy też m.in. Martę Wierzbicką.


Wrocław

Wrocław

Mateusz Damięcki - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.