Mateusz Banasiuk

Bio

Przystojny i charyzmatyczny aktor młodego pokolenia. Mateusz Banasiuk znany jest szerszej publiczności głównie za sprawą seriali telewizyjnych i ról filmowych. Regularnie występuje również w sztukach teatralnych. Pojawił się w programach rozrywkowych, takich jak „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Mateusz Banasiuk urodził się w 1985 roku w Warszawie i wychowywał się na Powiślu. Od dzieciństwa interesował się sportem. W młodszych latach trenował karate, obecnie zainteresowany jest przede wszystkim pływaniem. Podczas Mistrzostw Polski Aktorów w Pływaniu wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Umiejętności pływackie wykorzystał między innymi w filmie „Płynące wieżowce” z 2013 roku, w którym wcielił się w biseksualnego pływaka Kubę. W 2009 roku Mateusz Banasiuk zagrał Staszka, perkusistę punkrockowego zespołu w filmie „Wszystko, co kocham”. W tym samym roku ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie, a dwa lata później warszawską Akademię Teatralną. Widzowie znają go przede wszystkim z roli Radka w serialu Telewizji Polsat „Pierwsza miłość”. Szerszej publiczności pokazał się w różnych programach rozrywkowych, w tym „Ninja Warrior Polska”, w którym walczył w 2019 roku. Aktor zajmuje się także muzyką. Od 2015 roku gra na perkusji w rockowym zespole Lavina, ze znanym w Polsce od lat Bilguunem Ariunbaatarem na wokalu. W 2021 odegrał ważną rolę w głośnym filmie Cypriana T. Olenckiego pt. „Furioza”].

MATEUSZ BANASIUK W TEATRZE – „IMIĘ” ORAZ „SEKS, MIŁOŚĆ I PODATKI”

Mateusz Banasiuk regularnie pojawia się na deskach teatrów. Gra między innymi w spektaklu Teatru Komedia „Seks, miłość i podatki”, który opowiada o zawiłych relacjach między bliskimi a rodziną oraz urzędnikiem skarbowym. Komedia ma zawrotne tempo i nietrudno się w niej pogubić. Jedno jest pewne – rozbawia do łez! Na scenie zobaczymy również Martę Wierzbicką, Magdalenę Wójcik oraz Mikołaja Krawczyka. Innym spektaklem, w którym występuje Mateusz Banasiuk (w roli puzonisty Claude’a), jest „Imię”. W nim, razem z Małgorzatą ForemniakSzymonem BobrowskimWojciechem Malajkatem i Dorotą Krempą, toczą prawdziwą bitwę w przyjacielskim gronie. Zarezerwuj bilety na spektakle z Mateuszem Banasiukiem i zafunduj sobie oraz bliskim niezapomniany wieczór pełen atrakcji!

„O SOLE MIO, CZYLI NIKT NIE KOCHA TAK JAK TENOR”

Zanurz się w komediowym światku sztuki "O Sole Mio, czyli Nikt nie kocha tak jak tenor", gdzie spotkasz trzech wybitnych tenorów i ich niezwykłe miłosne perypetie. Na scenie wraz z Mateuszem Banasiukiem wystąpi m.in. Anna Korcz, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski i Rafał Cieszyński.

 


Chorzów

05.05.2024
15:30
Chorzów Teatr Rozrywki w Chorzowie
Seks, miłość i podatki
05.05.2024
18:15
Chorzów Teatr Rozrywki w Chorzowie
Seks, miłość i podatki

Chorzów

05.05.2024
15:30
Chorzów Teatr Rozrywki w Chorzowie
Seks, miłość i podatki
05.05.2024
18:15
Chorzów Teatr Rozrywki w Chorzowie
Seks, miłość i podatki

Mateusz Banasiuk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.