Piotr Cyrwus

Bio

Aktor filmowy, serialowy i teatralny. Popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza w serialu „Klan”, ale najczęściej można go zobaczyć na deskach teatru.

Artysta urodził się w Nowym Targu, a wychował w pobliskiej wsi – Waksmundzie. Na studia do PWST w Krakowie dostał się za drugim razem i ukończył je w 1985 roku. W kolejnych latach był związany z kilkoma teatrami – najpierw Teatrem Polskim w Warszawie, potem Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem STU i Teatrem Starym w Krakowie.

W pamięci widzów zapisał się jako Rysiek – Ryszard Lubicz z telenoweli „Klan”. To postać kultowa, przez niektórych uważana za synonim pantoflarza, jednak dla wielu przedstawienie wiernego męża i ojca. Z „Klanem” Piotr Cyrwus był związany w latach 1997-2012, a nadal, mimo upływu dekady, widzowie pamiętają dobrodusznego Ryszarda Lubicza.

Piotr Cyrwus ma za sobą niezliczoną ilość ról w spektaklach teatralnych i telewizyjnych, często pojawia się też na dalszym planie w filmach fabularnych. Ostatnio wystąpił m.in. w horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, filmie „Sala samobójców. Hejter” i „Jak pokochałem gangstera”.

PIOTR CYRWUS W ROLI „FANATYKA”

Jednym z najciekawszych aktorskich wyzwań dla Piotra Cyrwusa był udział w krótkometrażowej ekranizacji internetowej pasty o ojcu-wędkarzu pt. „Fanatyk”. Popularność pasty nie przemija. W zeszłym roku serwis OLX przygotował reklamę w formie miniserialu z udziałem Piotra Cyrwusa jako ojca – fanatyka wędkarstwa.

Jesień 2022 roku przyniesie widzom coś niespodziewanego – teatralną odsłonę słynnej pasty. Fani cieszą się, że rodzina Gałeckich powróci w nowej odsłonie, oczywiście z Piotrem Cyrwusem w roli głównej. Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntow będzie kolejną próbą opowiedzenia słynnej, internetowej historii językiem innego medium - tym razem w formie komedii teatralnej . Czyżby aktor pożegnał się z jedną kultową rolą, żeby wcielić się w kolejną? Wypatrujcie tej komedii teatralnej już jesienią 2022 roku!

W nadchodzącym sezonie teatralnym 2022/2023 zobaczymy Piotra Cyrwusa w komedii teatralnej Kiedy kota nie ma, u boku m.in. Katarzyny Skrzyneckiej i Piotra Zelta.

PIOTR CYRWUS W „KOMEDII Z DRESZCZYKIEM”

Aktor wystąpi w najnowszej komedii, pełnej emocjonującej historii celebrytów, duchów i zdrady. Komedia z Dreszczykiem opowiada historię rocznicy ślubu, która kończy się wielką zagadką. Obok Piotra Cyrwusa na scenie wystąpi m.in. Marek Siudym, Modest Ruciński i Magdaleja Wołłejko.


Płock

Płock

Piotr Cyrwus - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.