Artyści

Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową

Opis

Legendarna pasta o fanatyku wędkarstwa powraca w 2022 roku w formie spektaklu komediowego. W roli ekscentrycznej głowy rodziny Gałeckich ponownie Piotr Cyrwus!
 
W upalną czerwcową niedzielę Andrzej Gałecki przygotowuje się do obejrzenia transmisji telewizyjnej z Mistrzostw Świata w Łowieniu Metodą Gruntową. Z wielu powodów ten dzień okaże się przełomowy dla wszystkich domowników. W tle tragikomicznych wydarzeń rodzinnych będziemy śledzić konfrontacje polskiej reprezentacji wędkarskiej w Kazachstanie, mierzyć się z konfliktem pokoleniowym i problemem zapaści miast powiatowych.
 
Seria historii o fanatycznym wędkarzu miała swój początek w 2012 roku. Na fali popularności past, czyli krótkich opowiadań publikowanych w internecie, Malcolm XD opublikował tekst zatytułowany „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa”. Na przestrzeni lat historia Andrzeja Gałeckiego i jego rodziny stała się najpopularniejszą pastą w polskim internecie. W 2017 roku opowiadanie doczekało się krótkometrażowej adaptacji na Showmaxie, w której po raz pierwszy w wędkarza wcielił się Piotr Cyrwus.
 
„Fanatyk” w teatrze – premiera spektaklu w 2022 roku
 
Komedia teatralna „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” to nowa odsłona bohaterów, znanych dotąd głównie w przestrzeni internetowej. Na scenie zobaczymy komiczne starcia tytułowego fanatyka z resztą rodziny – żoną, synami i Justyną, czyli przyszłą synową. Premiera spektaklu zaplanowana jest na jesień 2022 roku.
 
scenariusz i reżyseria: Michał Tylka
scenografia: Eliza Gałka
kostiumy: Kata Haratym-Janik
muzyka: Kamil Tuszyński 
inspicjent: Magdalena Gródek
 
obsada:
Piotr Cyrwus jako Andrzej Gałecki
Maja Barełkowska jako Wioletta Gałecka 
Mikołaj Kubacki jako Jakub Gałecki
Łukasz Szczepanowski jako Patryk Gałecki 
Zofia Bohosiewicz / Kamila Janik jako Justyna

Czas trwania: około 100 minut 

Bilety

07.11.2022
17:30
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia Mińsk Mazowiecki
07.11.2022
20:00
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia Mińsk Mazowiecki

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.