Koniński Dom Kultury

Opis

Dom Kultury w Koninie powstał w 1958, początkowo jako Powiatowy, w budynku przy dzisiejszej ulicy 3 maja. W 1970 roku przeniesiono go do nowo wybudowanego miejsca przy placu Niepodległości, gdzie mieści się do dzisiaj. Koninianie mogą dzięki temu cieszyć się szeroką ofertą kulturalną.

W murach Domu Kultury odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne i warsztaty, a miejsce duży nacisk kładzie na ofertę edukacyjną, szczególnie skierowaną do dzieci i młodzieży. Prowadzone są tam zajęcia z wielu dziedzin sztuki, m.in. kółka teatralne, warsztaty fotograficzne, taneczne i filmowe. W KDK działa także kilka zespołów muzycznych. Ważnym elementem działalności Konińskiego Domu Kultury są festiwale i coroczne imprezy – Przegląd Polskich Filmów Fabularnych, „Debiuty”, Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca czy Rock z Mikołajem. Na scenie Konińskiego Domu Kultury odbywają się przedstawienia teatralne z udziałem znanych aktorów filmowych i serialowych. Z naszego repertuaru można tam zobaczyć między innymi spektakle „Nerwica natręctw”, „Wiesz, że wiem” i „Między łóżkami”. Popularnością cieszą się występy kabaretowe regularnie obecne w programie wydarzeń kulturalnych KDK oraz koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej i klasycznej, takich jak Ralph Kaminski, Anna Maria Jopek oraz Artur Rojek.

Koniński Dom Kultury – wydarzenia kulturalne, bilety, parking, adres

Repertuar spektakli, koncertów i kabaretów znajduje się na naszej stronie. Zarezerwuj bilety na najciekawsze wydarzenia kulturalne w Koninie! Koniński Dom Kultury mieści się przy pl. Niepodległości 1 w Koninie. Przed budynkiem znajduje się parking do dyspozycji gości.

Bilety

24.11.2024
16:00
Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!
Koniński Dom Kultury Konin
24.11.2024
19:00
Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!
Koniński Dom Kultury Konin

Adres

Koniński Dom Kultury
Niepodległości 1
62-500 Konin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.