Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
Artysta

Ralph Kaminski

Bio

Wszechstronny artysta, który dba o każdy aspekt swojego wizerunku. Ralph Kaminski to jedna z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej.

Kaminski jest wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów, ale swoje występy dopracowuje też pod względem wizualnym. Sam jest reżyserem teledysków, scenarzystą i kostiumografem wszystkich swoich występów. Artysta uwielbia zabawę swoim wizerunkiem – deklaruje, że chce go zmieniać wraz z każdym nowym albumem.

Muzyk urodził się i wychował w Jaśle jako Rafał Stanisław Kamiński. Jest kuzynem Michała Szpaka, który pochodzi z tej samej miejscowości. Kaminski skończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Jako 11-latek zaczął uczyć się śpiewu w Jasielskim Domu Kultury – na zajęcia wysłała go mama, która dostrzegła talent syna. Już jako dziecko uwielbiał wszystko, co związane ze sceną. To właśnie rozwijanie talentu wokalnego było od tego momentu kluczowe dla Kaminskiego – ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był też na rocznym stypendium na Wydziale Popu Codarts University for the Arts w Rotterdamie.

W 2009 Kaminski wystąpił w „Szansie na sukces”. Dwa lata później zdobył grand prix na Międzynarodowym Festiwalu „Carpathia 2011” za wykonanie swojego pierwszego autorskiego utworu – „The Hill”. Później próbował swoich sił w „X Factorze”, jednak bez sukcesów. Od 2013 Kaminski występuje z zespołem My Best Band In The World.

Koncerty Ralpha Kaminskiego

W 2016 roku ukazał się debiutancki album Kaminskiego – „Morze”. Wokalista sam napisał teksty piosenek – większość w języku polskim. Z tym materiałem Kaminski wystąpił m.in. na Open’er Festival i Orange Warsaw Festival, ale to dopiero 2019 rok był dla niego przełomowy. Zwyciężył Przegląd Piosenki Aktorskiej brawurowym wykonaniem utworów „Witajcie w naszej bajce” i „Na zakręcie” oraz wydał drugi album – „Młodość”, który promował singiel „Kosmiczne energie”. Druga płyta przyniosła Kaminskiemu ogromną popularność. Utwory z tego krążka można usłyszeć podczas trasy koncertowej pod tym samym tytułem. Więcej informacji o koncertach Ralpha Kaminskiego znajdziecie w naszym repertuarze.

Wydarzenia

26.04.2021
17:30
Ralph Kaminski - trasa Kosmiczne Energie
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej Radom
26.04.2021
20:30
Ralph Kaminski - trasa Kosmiczne Energie
Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej Radom

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.