Wrocławskie Centrum Kongresowe

Opis

Wrocławskie Centrum Kongresowe jest częścią Hali Stulecia, wzniesionej w 1913 roku. Kompleks Hali Stulecia obejmuje również multimedialną Wrocławską Fontannę, Pergolę i tereny zewnętrzne. WCK jest jednym z najważniejszych ośrodków konferencyjno-kongresowych w Polsce. Posiada sale dostosowane do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle teatralne, występy kabaretowe, wystawy.

Wrocławskie Centrum Kongresowe mieści się pomiędzy Halą Stulecia a multimedialną fontanną, 3,5 km od Rynku. W 2006 Hala Stulecia została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowy kompleks został zmodernizowany w latach 2008–2011. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 8500 mkw. Wśród dostępnych pomieszczeń znajdują się audytorium i sala konferencyjna, z których każda może pomieścić blisko 1000 osób, liczne sale konferencyjne mieszczące do 180 osób oraz sale spotkań przystosowane dla 20 osób. Płyta główna WCK jest w stanie pomieścić prawie 5500 osób! Sala audytoryjna wyposażona jest w profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie, projektory oraz garderoby dla artystów. W sali wielofunkcyjnej istnieje możliwość ustawienia krzeseł w układzie teatralnym, co sprawia, że jest doskonałą przestrzenią dla spektakli teatralnych (np. Wiesz, że wiem, Goło i wesoło, Przygoda z ogrodnikiem, Ludzie inteligentni), kabaretów, stand-upów i koncertów. Tereny zielone będące częścią kompleksu pozwalają na organizację imprez plenerowych, takich jak pikniki, festyny, koncerty oraz wystawy.

W pobliżu Wrocławskiego Centrum Kongresowego znajdują się Ogród Japoński, Zoo Wrocław, Muzeum Sztuki Współczesnej i Pawilon Czterech Kopuł. Na terenie WCK znajduje się restauracja Tarasowa, oferująca nie tylko smaczną kuchnię, ale również piękny widok na Pergolę.

Wrocławskie Centrum Kongresowe – parking, wydarzenia, bilety

Obok Wrocławskiego Centrum Kongresowego znajduje się całodobowy płatny parking podziemny na ponad 800 miejsc. Wjazd na parking możliwy jest od strony ul. Kopernika.

Adres Wrocławskiego Centrum Kongresowego to ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław.

Już teraz sprawdź repertuar spektakli, koncertów i kabaretów odbywających się w WCK. Bilety na wydarzenia we Wrocławskim Centrum Kultury znajdziesz na naszej stronie.

Bilety

Adres

Wrocławskie Centrum Kongresowe
Wystawowa 1
51-618 Wrocław

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.