Michał Szpak

Bio

Artysta, muzyk, juror, piosenkarz i prawdziwy wulkan energii. W 2011 roku dał się poznać szerszej publiczności, zdobywając drugie miejsce w programie „X Factor”. Michał Szpak to kontrowersyjna postać, która z ogromną łatwością zapada w pamięć widzom i fanom. Szokuje ubiorem, bezpośredniością i niebanalnym repertuarem.

Po sukcesie w „X Factor” nie zwalniał tempa nawet na chwilę. Dwa lata później zwyciężył na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. W kwietniu 2015 ukazał się jego pierwszy singiel, „Real Hero”, zwiastujący debiutancki album wokalisty. 13 listopada wydał album dedykowany zmarłej matce, pt. „Byle być sobą”, który okrył się podwójną platyną i sprzedał się w nakładzie 60 tys. egzemplarzy. W marcu 2016 roku wygrał narodowe eliminacje i został oficjalnym reprezentantem Polski w 61. Krajowym Konkursie Eurowizji organizowanym w Sztokholmie. W finale zajął 8. miejsce, jednak jego występ skierował na niego oczy fanów z całego świata i znacznie przyczynił się do rozsławienia jego twórczości na arenie międzynarodowej.

Magiczne koncerty Michała Szpaka

W swoich trasach koncertowych stara się uświadamiać publiczność o zbliżających się katastrofach ekologicznych, zachęca do ochrony zagrożonych gatunków i recyklingu. Obecnie Michał Szpak nie może doczekać się powrotu na scenę po pandemii. Jego koncerty np. te z trasy The Moon Tour to zawsze niesamowite i magiczne przeżycie dla widzów. Akcesoria, atmosfera, choreografia i przesłanie potrafią zapaść w pamięć i zmusić do refleksji. Fani mieli okazję to docenić podczas urodzinowej trasy koncertowej artysty. Teraz Szpak powraca w jeszcze ciekawszej odsłonie - trasa Freedom to podróż do szalonych lat 70-tych.

Michał Szpak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.