Blog

Michał Szpak zaprasza na koncerty. Sprawdź, gdzie zaczynał

Anna Stankiewicz-Sztybel
Michał Szpak to jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych artystów w Polsce. Wokalista wyróżnia się nie tylko głosem, ale także długimi, lokowanymi włosami i kolorowym strojem. W 2021 roku koncerty Michała Szpaka będzie można zobaczyć m.in. we Wrocławiu.
  1. Kolorowy ptak, czyli Michał Szpak – początki kariery
  2. Michał Szpak – kolorowy ptak polskiej muzyki
  3. „Taniec z gwiazdami” i pierwsza płyta Michała Szpaka
  4. Michał Szpak jako „Real Hero”
  5. Michał Szpak w Eurowizji
  6. Koncerty Michała Szpaka i „Don’t Poison Your Heart”
  7. „The Moon Tour” i nowa trasa Michała Szpaka

Trudno uwierzyć, że Michał Szpak skończył dopiero 30 lat. Jego artystyczny życiorys jest imponujący. Wokalista wciąż zaskakuje fanów, a jego koncerty cieszą się dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że bilety na spotkania z Michałem Szpakiem rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Michał Szpak – kolorowy ptak polskiej muzyki

Michał Szpak, podobnie jak Roksana Węgiel i Ralph Kaminski, pierwsze muzyczne kroki stawiał w Jaśle. To tutaj jako 9-latek zdobył w domu kultury pierwszą nagrodę podczas świątecznego konkursu. Jako chłopiec śpiewał w lokalnym chórze, jednak z powodu mutacji głosu na kilka lat porzucił muzykę.

Michał Szpak od zawsze wyróżniał się niecodzienną barwą głosu, ale również kolorowym strojem.

Artysta sam o sobie lubi mówić „kolorowy ptak”. W liceum był wokalistą heavymetalowego zespołu Whiplash.

Po szkole średniej próbował dostać się na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Niestety, ze względu na ekstrawagancki wygląd – ubiór i makijaż – odmówiono mu przyjęcia na studia. Wtedy Michał Szpak zdecydował się studiować psychologię.

Michał Szpak w „X Factor”

O Michale Szpaku świat usłyszał w 2011 roku. Wtedy mieszkaniec Jasła wziął udział w talent-show „X Factor”. Jeszcze przed występem Szpak wzbudził zainteresowanie jury. Jego wygląd przykuł uwagę przede wszystkim Mai Sablewskiej. Tego dnia wokalista zaśpiewał utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

alt text

Jego wykonanie zyskało aprobatę publiczności, która odwdzięczyła mu się owacjami na stojąco. Szpak otrzymał cztery razy „tak” i trafił do grupy Kuby Wojewódzkiego. W rezultacie przeszedł do finału i zajął drugie miejsce, tuż za Gienkiem Loską. Tysiące ludzi w każdą sobotę oglądało „X Factor” właśnie dla Michała Szpaka, który w programie przeistoczył się w wielkiego artystę. Wtedy też pojawiły się pierwsze „Szpakofanki”.

„Taniec z gwiazdami” i pierwsza płyta Michała Szpaka

Telewizyjna kariera Szpaka nie zakończyła się na „X Factorze”. W tym samym roku TVN zaprosił wokalistę do udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Muzyk i – jak później się okazało– tancerz z partnerką Pauliną Biernat doszedł do dziesiątego odcinka programu. Para zajęła piąte miejsce.

Na przestrzeni lat Michał Szpak brał jeszcze udział w takich programach jak: „Top Model”, „Ugotowani” czy „Agent”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy minialbum „XI”, wydany przez wytwórnię płytową Universal Music Polska. Krążek zawierał pięć premierowych utworów wokalisty.

Michał Szpak jako „Real Hero”

W kwietniu 2015 roku wyszedł długo wyczekiwany singiel Szpaka pt. „Real Hero”. Piosenka została nagrana również w polskiej wersji językowej – „Jesteś bohaterem”. Nagranie uzyskało status złotego singla, przekraczając 10 tysięcy sprzedanych kopii.

W 2015 roku Michał Szpak nagrał także teledysk „Byle być sobą” oraz wydał album pod tym samym tytułem. Płytę zadedykował swojej zmarłej mamie. Longplay sprzedał się w ponad 60 tysiącach egzemplarzy.

Michał Szpak w Eurowizji

Michał Szpak w 2016 roku wziął udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zajął wysokie, ósme miejsce, zdobywając 229 punktów. Artysta wykonał piosenkę „Color of Your Life”. – To utwór z przesłaniem, iż nic nie trwa wiecznie, a to, kim jesteśmy, czy też kim możemy być, zależy tylko od nas. Nie ma życia bez łez, nie ma życia bez strachu, wszystko ma swój skutek i przyczynę. Kolor naszego życia zależy tylko od naszych życiowych wyborów – mówił w jednym z wywiadów Michał Szpak.

Utwór poza Eurowizją znalazł się również na 34. miejscu listy AirPlay najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Ponadto piosenka zdobyła status diamentowego singla, przekraczając liczbę 100 tysięcy sprzedanych kopii.

Koncerty Michała Szpaka i „Don’t Poison Your Heart”

Dopiero jako wielokrotnie nagrodzony artysta Michał Szpak rozpoczął swoją trasę koncertową po Polsce. Wystąpił m.in. na festiwalu Morze Przebojów. Wziął też udział w trasie „Lata z radiem” i „Classica Tour”. Jego występy zawsze cieszyły się dużą popularnością, a fani podkreślali, że Michał Szpak potrafi zjednoczyć ludzi.

To, że potrafi nawiązać bliski kontakt z drugim człowiekiem, udowodnił jako juror w „The Voice of Poland”, w którym był jednym z najczęściej wybieranych nauczycieli.

W trakcie programu Szpak zaprezentował swój premierowy utwór – „Don’t Poison Your Heart”, który zapowiedział jego kolejny album – „Dreamer”. Płyta w 2019 roku pokryła się złotem.

„The Moon Tour” i nowa trasa Michała Szpaka

W 2020 roku Michał Szpak skończył 30 lat. W związku z okrągłym jubileuszem artysta ogłosił nową trasę koncertową. Niestety, ze względu na lockdown koncerty nie odbyły się zgodnie z harmonogramem, a większość z nich musiała zostać odwołana. W ramach starej trasy „The Moon Tour” Szpak zdążył odwiedzić jeszcze m.in. Kraków i Częstochowę.

alt text

Koncerty z nowej trasy zostały przeniesione na 2021 rok.

W jaki sposób Michał Szpak będzie świętował swoje trzydzieste urodziny? Artysta wciąż trzyma to w tajemnicy. Jedno jest pewne – będzie to trasa pełna emocji i pięknych aranżacji.

Sprawdźcie koncerty Michała Szpaka w 2021 roku.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.