Blog

Ralph Kaminski w Radomiu! Nowa kosmiczna trasa

Anna First
Wsiadajcie do autobusu i wyruszcie z nami w podróż pełną kosmicznej energii. Usłyszcie na żywo „Wszystkiego najlepszego” czy „Autobusy”. Nowa, jesienna odsłona koncertów Ralpha Kaminskiego rozpocznie się w Radomiu.

Ralph Kaminski – wszechstronnie utalentowany piosenkarz, dla którego David Bowie, Mick Jagger czy Freddie Mercury to sceniczne inspiracje – powraca po wiosennej trasie, promującej nową płytę „Młodość”.

Ralph Kaminski – delikatność i wszechstronność

Ralph Kaminski, właściwie Rafał Kamiński, jest połączeniem niezwykłej ekspresji, delikatności i wszechstronności. Multiinstrumentalista oraz producent muzyczny, świetnie przyjęty przez krytyków, już od przedszkola interesował się wszystkim, co było związane ze sceną. Uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec i ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku.

Przełomem stał się jednak rok 2016 i występ podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Gdy światło dzienne ujrzała jego debiutancka płyta – „Morze”, Ralph zyskał miano gwiazdy muzyki alternatywnej.

W 2020 roku Ralph Kaminski otrzymał dwie nominacje do Fryderków: w kategoriach producent muzyczny roku oraz album roku alternatywa. Ralph jest bardzo autentyczny w tym, co tworzy, można to zaobserwować również w tekstach piosenek.

Jego najbardziej rozpoznawalne utwory to m.in. „Kosmiczne energie”, „Wszystkiego najlepszego” oraz „Czy ty słyszysz mnie”. Ten ostatni muzyk wykonał wspólnie z Darią Zawiałow i schafterem. Piosenka została stworzona w ramach projektu PUMA Talents, który ma pokazać młodym, utalentowanym ludziom, że nie są sami i że ważne jest, „by nie odpowiadać »zakopałem« na pytanie, co zrobiłem z darem”.

Młodość w wykonaniu Ralpha Kaminskiego

Najnowszy album Kaminskiego – „Młodość”, to przede wszystkim odświeżony wizerunek oraz ekscytująca podróż po życiu artysty.

„Mówiłem publiczności, żeby się nie przyzwyczajali do tego, że ciągle będę taki sam i że nagram drugie »Morze«. Powtarzam to od zawsze – z każdym swoim projektem będę próbował coś zmienić i pójść w inną stronę” – podkreślał w jednym z wywiadów Kaminski.

Wyrazistość nowego image’u Ralpha przełożyła się na wyjątkowość tego albumu. Obecnie możemy zauważyć, że muzyk oscyluje w glam rocku, estetyce quuer oraz drag.

„Jeszcze trzy, cztery lata temu nie odważyłbym się pokazać w takiej wersji. Żyję w kraju, gdzie jednak każdy facet wyglądający inaczej jest turbokontrowersyjny” – tłumaczył Ralph.

Muzyczny spektakl Kaminskiego

Nowa trasa koncertowa, jak ujawnił Kaminski, to właściwie spektakl muzyczny. Nie będziemy wam zdradzać niespodzianek, jakie przygotował dla was Ralph, ale zapewniamy, że będzie kosmicznie! Oba klipy z płyty wokalista wyreżyserował sam. Napisał do nich również scenariusz, co pokazuje, jak bardzo angażuje się w cały proces artystyczny.

alt text

Ralph rozwija się z każdym nowym projektem, tworzy muzykę nawiązującą do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu.

Na scenie podczas koncertów zobaczymy nie tylko Ralpha Kaminskiego. Towarzyszyć mu będzie jego zespół The Best Band in the World, z którym współpracuje od lat. W składzie występują: Agnieszka Bigaj (piano), Paweł Izdebski (gitara akustyczna i ukulele), Piotr Lewańczyk (gitara basowa, moog), Magdalena Laskowska (skrzypce), Michał Piotrowski (perkusja), Katarzyna Sylla (skrzypce) i Kuba Jakubowski (wiolonczela).

Koncert Ralpha Kaminskiego już w listopadzie w Radomiu. Bilety kupisz TUTAJ.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.