Blog

Dużo kobiet, bo aż trzy – wieczór muzyczno-kabaretowy

Asia Tarasińska
Ile jest kobiet w polskim kabarecie? Może nie ma ich zbyt wiele, ale tworzą grupę wyjątkowych osobowości scenicznych. Uwielbiamy je za charyzmę, talent, dystans do siebie i umiejętność improwizacji. Są mistrzyniami w swoim fachu. Są także głównymi bohaterkami programu muzyczno-kabaretowego „Dużo kobiet, bo aż trzy” prowadzonego przez Artura Andrusa. Przed Państwem wystąpią…

Program kabaretowo-muzyczny „Dużo kobiet, bo aż trzy”

Już niebawem na scenę powróci artystyczny hit, czyli program kabaretowo-muzyczny „Dużo kobiet, bo aż trzy”. Ten wieczór to połączenie teatru, kabaretu, muzyki oraz niesamowitej energii występujących artystów. „Dużo kobiet, bo aż trzy” to satyryczny komentarz rzeczywistości, kąśliwe uwagi oraz piosenki znanych i cenionych twórców. Usłyszymy utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego. I nie tylko. Pojawi się także wiele światowych przebojów w nowej aranżacji.

Występujący artyści rozmawiają, opowiadają różne historie, śpiewają – razem i osobno. Doskonale łączą przy tym nostalgię z humorem. Może nawet zatańczą do utworu „Cyniczne córy Zurychu”. Wszystko to w otoczeniu prostej scenografii, na którą składa się stół z krzesłami. To wystarczy, jeśli na scenie spotykają się talenty kabaretowe. Kto wystąpi? Przedstawiamy Wam artystyczny skład wieczoru „Dużo kobiet, bo aż trzy”.

Trzy kobiety i jeden mężczyzna?

W programie „Dużo kobiet, bo aż trzy” wystąpią przed Wami trzy kobiety i jeden mężczyzna, czyli Joanna Kołaczkowska, Magda Umer, Hanna Śleszyńska oraz Artur Andrus. To oczywiście liczba symboliczna. We wspomnieniach występujących osób na zawsze pozostanie legendarna Maria Czubaszek, która współtworzyła program przez wiele lat. Na scenie towarzyszą artystom muzycy: Wojciech Borkowski, Wojciech Kaleta, Wojciech Stec, Łukasz Borowiecki.

Maria Czubaszek - wspomnienie artystki

Maria Czubaszek była dziennikarką, pisarką, jurorką podczas przeglądów kabaretowych, felietonistką, która niczego się nie bała. Mówiła to, co myślała. Była komentatorką w programie telewizyjnym „Szkło kontaktowe”. Nazywano ją „pierwszą damą polskiej satyry”. Opublikowała książkę „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”, która jest zapisem szczegółowego wywiadu prowadzonego przez Artura Andrusa.

czubaszek duzo kobiet bo az trzy bilety kabaret

Dziennikarka współtworzyła program „Dużo kobiet, bo aż trzy”. Artystka jest nadal obecna we wspomnieniach i anegdotycznych opowieściach, których nie zabraknie podczas wieczoru, do którego dołączyła Joanna Kołaczkowska.

Joanna Kołaczkowska jako jedna z trzech kobiet

Joanna Kołaczkowska to doświadczona artystka kabaretowa. Wystarczy usłyszeć jej śmiech i humor od razu się poprawia. Jest aktorką kabaretową, ale także teatralną. Zagrała w kilku spektaklach. Jej głos możecie usłyszeć w licznych audycjach radiowych. W 2019 roku miał premierę jej solowy recital „Pączek w Maśle”. Od 20 lat związana jest z Kabaretem Hrabi.

Widzowie mogą również oglądać Joannę Kołaczkowską w programie „Ariaci” kabaretu Hrabi. Nowy program kabaretowy to nieszablonowe połączenie opery i kabaretu.

Magda Umer – druga z trzech kobiet

Magda Umer to wszechstronna artystka, która zyskała miano „królowej rodzimej piosenki literackiej”. Jest wykonawczynią poezji śpiewanej, reżyserką, aktorką, scenarzystką. Zajmuje się również dziennikarstwem i pisaniem recitali. Agnieszka Osiecka powiedziała o niej: „Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą”.

magda umer duzo kobiet bo az trzy bilety

Jej kariera artystyczna zaczęła się w latach 60., w kabaretach studenckich. Magda Umer występowała na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej oraz na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Razem z Andrzejem Poniedzielskim opublikowali książkę „Jak Trwoga, to do Bloga”, która jest zapisem internetowych rozmów artystów. To zbiór dyskusji między przyjaciółmi o codzienności, ale z głębszym filozoficznym wydźwiękiem. Magda Umer pracowała z Krystyną Jandą nad spektaklem „Zapiski z wygnania” w Teatrze Polonia.

Hanna Śleszyńska w programie „Dużo kobiet, bo aż trzy”

Hanna Śleszyńska jest absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. O jej warsztacie aktorskim świadczy to, że doskonale odnajduje się w każdej roli – komediowej, dramatycznej, musicalowej, ale i kabaretowej. Przez wiele lat występowała w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”.

Hanna Śleszyńska dała się poznać widzom jako jedna z wykonawczyń w czasie niezwykłego wydarzenia muzycznego „Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” prowadzonego przez Andrzeja Poniedzielskiego.

Artur Andrus – gospodarz wieczoru

Artur Andrus jest gospodarzem wieczoru „Dużo kobiet, bo aż trzy”. Jest idealnym przykładem człowieka-orkiestry. Pisze teksty, śpiewa, występuje podczas przeglądów kabaretowych, jest konferansjerem, pracuje jako dziennikarz i współtworzy wiele projektów artystycznych, a przy tym nie traci niepowtarzalnego stylu.

Bilety na kabaret „Dużo kobiet, bo aż trzy” w 2023

W 2023 program kabaretowy „Dużo kobiet, bo aż trzy” wróci na scenę. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na jednej scenie w tym samym czasie wspaniałych artystów – Joannę Kołaczkowską, Hannę Śleszyńską, Magdę Umer oraz Artura Andrusa. Zastrzyk energii i dobry humor gwarantowany. Już dziś zarezerwuj swoje bilety na "Dużo kobiet, bo aż trzy". Do zobaczenia na widowni!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.