Artysta

Artur Andrus

Bio

Człowiek orkiestra: artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, aktor i dziennikarz – Artur Andrus od lat bawi polską publiczność, a jego twórczość nie przestaje zaskakiwać!

Artur Andrus urodził się w Lesku. Już w czasach szkolnych wykazywał zainteresowanie dziennikarstwem. Nikogo nie zaskoczy więc, że na Uniwersytecie Warszawskim ukończył właśnie ten kierunek. Od roku 1993 związany był z Programem Trzecim Polskiego Radia, w którym prowadził „Powtórkę z rozrywki” oraz „Akademię rozrywki”. Ze stacją współpracował do 2017 roku, następnie przeniósł się do RMF Classic, zostając gospodarzem programów „Wakacje z Andrusem” oraz „NieDoMówienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa”. Od 2020 roku Artura Andrusa można usłyszeć również na antenie Radia Nowy Świat.

Jako piosenkarz ma na swoim koncie cztery albumy studyjne: „Łódzka”, „Myśliwiecka”, „Cyniczne córy Zurychu” oraz „Sokratesa 18”. Nominowany był do nagród: Fryderyki, SuperJedynki i Bestsellery Empiku. Jest również laureatem Nagrody Miasta Sanoka za twórczość artystyczną w zakresie muzyki.

Sokratesa 18 – uczta dla miłośników piosenki kabaretowej

Aktualnie widzowie Adria Art mogą słuchać Artura Andrusa podczas recitalu promującego płytę „Sokratesa 18”. Na koncertach, oprócz piosenek z albumu, usłyszymy również znane i lubiane utwory z poprzednich wydawnictw artysty.

Podczas występów Arturowi Andrusowi towarzyszy zespół doskonałych muzyków. Możemy również usłyszeć Dorotę Miśkiewicz, którą artysta zaprosił do nagrania wspólnego utworu pt. "Ciocia w gablocie". Zapraszamy do śledzenia naszego repertuaru i przeniesienia się razem z nami na ulicę Sokratesa!

Artur Andrus jest również gospodarzem wieczorów pt. Dużo kobiet bo aż trzy. To muzyczno-kabaretowa podróż po wspomnieniach związanych z trzema artystkami: Hanną Śleszyńską, Magdą Umer i Marią Czubaszek. W 2022 gościnnie w programie możemy zobaczyć Joannę Kołaczkowską.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.