Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Opis

Historia muzyków filharmonii sięga roku 1948. Wtedy po raz pierwszy wybrzmiało „Morskie Oko” Zygmunta Noskowskiego. Pomimo wielu sukcesów w Polsce i za granicą przez ok. 66 lat muzycy nie mieli własnej filharmonii z prawdziwego zdarzenia. Do 2014 roku gromadzili się w lewym skrzydle budynku Urzędu Miasta.

Otwarcie obecnego budynku Filharmonii w Szczecinie zostało zainaugurowane 5 września 2014 roku m.in. IX Symfonią Ludwiga van Beethovena.

Po ogłoszonym w 2004 roku konkursie zwyciężył projekt architektoniczny autorstwa Estudio Barozzi Veiga (Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga) Pomimo kontrowersji Filharmonia w Szczecinie uzyskała w 2015 roku prestiżową nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury. Po raz pierwszy nagrodzony został budynek z Polski. Filharmonia w Szczecinie znalazła się także na pierwszym miejscu naszej listy najpiękniejszych sal orkiestrowych w Polsce.

Złoto i muzyka w Filharmonii w Szczecinie

Wnętrze sali symfonicznej – nazywanej nie bez powodu Salą Słoneczną – może pomieścić ponad 950 osób. Złote wnętrza i szereg nachyleń tworzą promienistą mozaikę, która zdobi przestrzeń światłem. Równocześnie sala zachowuje elegancję, a jej układ przypomina o tym, co w pomieszczeniu jest najważniejsze – scena. Filharmonia organizuje regularne zwiedzanie budynku.

Sala Filharmonii gościła m.in. zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Sprawdź aktualny repertuar w Szczecinie.

Budynek znajduje się pod adresem: Małopolska 48, 70-515 Szczecin. W niższych kondygnacjach budynku znajduje się dwupoziomowy parking.

Bilety

27.05.2024
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 90. to się nie powtórzy!
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
04.06.2024
19:00
I love Sinatra - koncert poświęcony królowi swingu
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin

Adres

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Małopolska 48
70-515 Szczecin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.