Teatr Współczesny w Szczecinie

Opis

Trzy sceny, ponad 70 lat tradycji i wiele sław, które gościły i goszczą w jego murach – tak właśnie przedstawia się Teatr Współczesny w Szczecinie. Ta instytucja kultury, mimo długoletniej tradycji, jest jedną z wiodących scen oferujących zarówno sztukę nowoczesną, jak i tradycyjne spektakle.

O powstaniu Teatru Współczesnego w Szczecinie można mówić w zasadzie już od 1950 roku. Wówczas część budynku muzeum na Wałach Chrobrego zaadaptowano na potrzeby tworzącego się teatru. Początkowo Teatr Współczesny został włączony w skład szczecińskich Teatrów Dramatycznych, jednak w 1975 roku powołano dwie odrębne instytucje. Pierwszym spektaklem w „nowym” teatrze była prapremiera „Jubileuszu” Edwarda Redlińskiego. Przez wiele lat działalności na scenie Teatru Współczesnego pojawiały się takie sławy jak: Danuta Stenka, Maria Seweryn, Katarzyna Bujakiewicz czy Jerzy Zelnik.

Teatr Współczesny w Szczecinie – parking, kawiarnia i sceny

Instytucja wyposażona jest w trzy sceny: dużą (z widownią dla 344 osób), małą (z widownią dla 60 osób) i kameralną (z widownią dla 40 osób). W okolicy znajduje się kawiarnia i kilka miejsc parkingowych. Do teatru można dojechać także komunikacją miejską. Do tej pory mieliśmy przyjemność zorganizować tam spektakle „Przygoda z ogrodnikiem”, „Oszuści” i „Porwanie”.

Teatr Współczesny w Szczecinie znajduje się pod adresem Wały Chrobrego 3, 70-500 w Szczecinie.

Bilety

15.09.2024
15:30
żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju
Teatr Współczesny Szczecin
15.09.2024
18:00
żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju
Teatr Współczesny Szczecin

Adres

Teatr Współczesny w Szczecinie
Wały Chrobrego 3
70-500 Szczecin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.