Jędrzej Hycnar

Bio

Jędrzej Hycnar to przystojny i utalentowany reprezentant młodego pokolenia aktorów. Choć debiutował niedawno, to w swoim dorobku ma już wiele interesujących kreacji aktorskich i dubbingowych. Młody aktor jest również wziętym lektorem.

Urodził się w 6 kwietnia 1997 roku w Tarnowie. Ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Swoje pierwsze aktorskie kroki stawiał na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w rodzinnym Tarnowie. Obecnie jest związany jest z Teatrem „OdMowy”, działającym przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Europa−Polska”.

Można powiedzieć, że Hycnar aktorstwo wyniósł z domu, ponieważ jego starszy brat – Marcin Hycnar - również jest aktorem. Jędrzej Hycnar debiutował rolą dubbingową w filmie „Munio: Strażnik Księżyca”, w którym użyczył głosu tytułowemu bohaterowi. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2019 roku, wcielając się w Kostka w filmie „Piłsudski”. Od 2020 do 2021 roku widzowie i widzki TVN mogli oglądać młodego aktora w serialu „Zakochani po uszy”, w którym grał Michała Partykę. Zagrał też w „Śladzie”, „Osieckiej” i „Watasze”. Młodszy z braci Hycnarów ma na swoim koncie również nagrania audiobooków i słuchowisk radiowych – warto wspomnieć choćby „Upadek gigantów” Kena Folletta czy „Zbrodnię i karę” Fiodora Dostojewskiego.

Jędrzej Hycnar na scenie kipi „Testosteronem”?

Spektakle z udziałem młodego aktora można znaleźć również w naszym repertuarze. Sztuką, w której zobaczymy Hycnara, jest „Testosteron” – na podstawie kultowej komedii Andrzeja Saramonowicza. Na scenie oprócz Jędrzeja Hycnara pojawią się między innymi: Leszek Lichota, Damian Kulec czy Michał Meyer.

Jędrzej Hycnar - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.