Artysta

Tomasz Sapryk

Bio

Zaczynał jako aktor epizodyczny, jednak show-biznes szybko poznał się na jego ogromnym talencie. Tomasz Sapryk od 1988 roku pojawił się w ponad 100 filmach i serialach, a obecnie zajmuje się również produkcją sztuk teatralnych.

Urodził się w 1966 roku w Warszawie. W 1973 roku wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego, w którym pełnił funkcję drużynowego 288. WDH Trampy na Pradze-Południu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, żeby w 2012 roku dołączyć do zespołu Teatru Narodowego.

Współpracował z całą masą teatrów: Polskim, Rampa, Ochoty, Bajka, Polonia, Capitol itd. Aktor ostatnimi czasy najbardziej jest znany z roli radnego Myćko, którego gra w serialu „Ranczo” u boku Cezarego Żaka i Artura Barcisia.

Za swoje dokonania artystyczne został laureatem Orła – Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska, za rolę Ojca w filmie „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego (2008).

Tomasz Sapryk w spektaklach Adria Art

Artysta pojawia się w naszych spektaklach w dwóch sztukach. Na scenie możemy go zobaczyć podczas występów w „Uchu Prezesa czyli SCHEDA” autorstwa Roberta Górskiego – gra tam Kolegę z Platformy – oraz jako aktora i reżysera „Czarnej komedii”.

Tomasz Sapryk jest także reżyserem popularnej komedii teatralnej Goło i wesoło.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.