Artysta

Tomasz Sapryk

Bio

Zaczynał jako aktor epizodyczny, jednak show-biznes szybko poznał się na jego ogromnym talencie. Tomasz Sapryk od 1988 roku pojawił się w ponad 100 filmach i serialach, a obecnie zajmuje się również produkcją sztuk teatralnych.

Urodził się w 1966 roku w Warszawie. W 1973 roku wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego, w którym pełnił funkcję drużynowego 288. WDH Trampy na Pradze-Południu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, żeby w 2012 roku dołączyć do zespołu Teatru Narodowego.

Współpracował z całą masą teatrów: Polskim, Rampa, Ochoty, Bajka, Polonia, Capitol itd. Aktor ostatnimi czasy najbardziej jest znany z roli radnego Myćko, którego gra w serialu „Ranczo” u boku Cezarego Żaka i Artura Barcisia.

Za swoje dokonania artystyczne został laureatem Orła – Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska, za rolę Ojca w filmie „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego (2008).

Tomasz Sapryk występował w „Uchu Prezesa czyli SCHEDA” autorstwa Roberta Górskiego – gdzie grał Kolegę z Platformy.

Tomasz Sapryk w spektaklach Adria Art

Artysta pojawia się w dwóch komediach teatralnych. Pierwszą z nich jest „Czarna komedia”, gdzie Sapryk występował i był reżyserem. Aktor występuje także w komedii Wojciecha Malajkata pt. „Prawda”.

Tomasz Sapryk odpowiada także za opracowanie artystyczne popularnej komedii teatralnej Goło i wesoło.

Bilety

Tomasz Sapryk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.