Artysta

Daniel Olbrychski

Bio

Kmicic z Potopu, Karol z Ziemi obiecanej, Tuhaj-Bej z Ogniem i mieczem. Daniel Olbrychski to czołowy polski aktor filmowy i teatralny. Swoją karierę rozpoczynał w latach 60. w Teatrze Młodzieżowym TVP. Od lat aktywny zawodowo, nie boi się aktorskich wyzwań w kinie ani teatrze.

Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 1963 roku debiutował w filmie Ranny w lesie w reż. Janusza Nasfetera. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami. Największą popularność przyniosła mu rola Rafała Olbromskiego w Popiołach Andrzeja Wajdy. Występował również u Janusza Morgensterna, Kazimierza Kutza, Jerzego Hoffmana czy Krzysztofa Kieślowskiego. W latach 70. rozpoczęła się jego kariera międzynarodowa, zagrał m. in. w filmie Salt w reż. Phillipa Noyce’a.

Daniel Olbrychski grał również na najważniejszych warszawskich scenach: w teatrach Narodowym, Ateneum czy Polskim.

Prywatnie Daniel Olbrychski jest wielkim fanem boksu i aktywności fizycznej, a jego doskonała kondycja nieraz przydała się na planie filmowym. Słynie ponadto z zamiłowania do kultury rosyjskiej, co zaowocowało przyjaźnią z Bułatem Okudżawą czy Włodzimierzem Wysockim.

Olbrychski w spektaklu Berek, czyli upiór w moherze 2

Nasi widzowie mają przyjemność oglądać Daniela Olbrychskiego w doskonałej, kultowej już komedii Berek, czyli upiór w moherze 2, w której występuje w doborowym towarzystwie Ewy Kasprzyk, Marii Niklińskiej, Antoniego Pawlickiego i innych. Komedia jest doceniana gromkimi brawami w salach teatralnych w całej Polsce.

W 2021 i 2022 roku zobaczymy Daniela Olbrychskiego w komedii teatralnej pt. „Niespodziewany powrót”. Aktor wciela się w postać aktora, który ma zagrać wielką rolę. Głównym wątkiem historii jest jego relacja z synem (w tej roli znakomity Tomasz Karolak).

Bilety

12.06.2022
16:00
Berek, czyli upiór w moherze 2
Teatr Muzyczny Capitol Wrocław
12.06.2022
19:00
Berek, czyli upiór w moherze 2
Teatr Muzyczny Capitol Wrocław
29.10.2022
16:00
Berek, czyli upiór w moherze
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
29.10.2022
19:15
Berek, czyli upiór w moherze
Filharmonia Częstochowska Częstochowa
30.10.2022
15:30
Berek, czyli upiór w moherze 2
Płock Szkoła Muzyczna Płock
30.10.2022
18:30
Berek, czyli upiór w moherze 2
Płock Szkoła Muzyczna Płock

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.