Artysta

Ewa Kasprzyk

Bio

Marian! Tu jest jakby luksusowo! – chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, do kogo należy ten charakterystyczny okrzyk. Ewa Kasprzyk to aktorka kultowa, zachwycająca wszechstronnością i różnorodnością ról filmowych, serialowych, teatralnych i dubbingowych.

W 1983 roku ukończyła krakowską PWST, występowała m.in. w gdańskim Teatrze Wybrzeże i warszawskim Teatrze Kwadrat. Sławę przyniosła jej rola w kultowej polskiej komedii Kogel-mogel. Zagrała też w dwóch kolejnych częściach: Galimatias, czyli kogel-mogel 2 oraz Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Widzom telewizyjnym znana jest przede wszystkim z seriali Złotopolscy, Magda M., Prawo Agaty. Duża aktorska charyzma sprawia, że w niemal każdej roli Ewa Kasprzyk jest niezapomniana.

Upiór w moherze i Shakira

Ewa Kasprzyk chętnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt. Sama posiada suczkę Shakirę, którą podarował jej Janek Kliment – partner z trzeciej edycji show Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami.

Aktualnie widzowie Adria Art mogą oglądać aktorkę w dwóch spektaklach: Berek, czyli upiór w moherze 1 oraz Berek, czyli miłość w moherze 2. W pierwszej historii poznajemy bohaterkę Annę, która obwinia swojego sąsiada o trudne relacje z córką i wszystkie grzechy tego świata. W wyniku zaskakujących splotów wydarzeń z pozoru trudne sąsiedztwo nauczy się doceniać siebie nawzajem.

W drugim spektaklu Ewa Kasprzyk ponownie wciela się w Annę i występuje m.in. z Danielem Olbrychskim, Antonim Pawlickim i Łukaszem Płoszajskim. Komedia w wyśmienitej obsadzie aktorskiej od lat bawi widzów Adria Art.

Ewa Kasprzyk w roli głównej spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?”

W 2023 roku Jacek Poniedziałek wyreżyserował wielki przebój teatralny „Kto się boi Virginii Woolf?”. W rolę główną Marthy wciela się Ewa Kasprzyk. Jej spektaklowym mężem jest Krzysztof Dracz, który wciela się w postać męża Georga.

Bilety

Ewa Kasprzyk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.