Krzysztof Dracz

Bio

Aktor teatralny, serialowy, filmowy i dubbingowy. Pracuje również jako reżyser, scenarzysta i wykładowca. Absolwent Wydziału Aktorskiego filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Wielokrotnie pokazał swój talent komediowy i niezwykłą charyzmę.

Współpracował z wielkimi nazwiskami polskiego teatru. Krzysztof Dracz grał w spektaklach Krystiana Lupy, Krystyny Meissner, Jerzego Jarockiego, Jerzego Grzegorzewskiego, Andrzeja Wajdy i Moniki Strzępki. Jako aktor etatowy pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród. Jedną z nich jest wyróżnienie za rolę Jakuba Szeli w spektaklu „W imię Jakuba S.” w reżyserii Moniki Strzępki. Rolę okrzyknięto najlepszą kreacją sezonu i Krzysztof Dracz otrzymał nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza.

Jako wykładowca w szkole teatralnej uczy adeptów aktorstwa scen współczesnych, podczas których wspólnie analizują aktualną literaturę i zachowania znane ludziom żyjącym w dzisiejszych czasach.

Krzysztof Dracz przez kilka lat występował w popularnym serialu „Świat według Kiepskich”. Nie stworzył tam jednak jednej wyrazistej postaci. Na przestrzeni lat wcielił się w kilkadziesiąt epizodycznych bohaterów – księdza, posła, ministra, profesora Twardowskiego, doktora, kucharza, psychiatrę, policjanta, a nawet klawikordzistę!

Krzysztof Dracz w spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?” i „Pomoc Domowa”

Martha i George to małżeństwo z długim stażem, które po latach spędzonych razem nie może odmówić sobie porządnej awantury. W jedną z ich kłótni zostaje wciągnięta młoda para. Alkohol, krzyki, frustracje, gierki i mocne słowa. To właśnie spektakl „Kto się boi Virginii Woolf?” w reżyserii Jacka Poniedziałka.

Jacek Poniedziałek obsadził w rolach głównych Ewę Kasprzyk i Krzysztofa Dracza. Obok nich na scenie występują Agnieszka Żulewska/Agnieszka Więdłocha/Justyna Ducka oraz Antoni Pawlicki/Piotr Stramowski.

Krzysztof Dracz występuje także w spektaklu „Pomoc Domowa” w reżyserii Krystyny Jandy. To kultowa komedia Marca Camolettiego, w której poznajemy perypetie nie do końca zgranego małżeństwa. Sieć domowych intryg, romansów i zaskoczeń stara się rozwiązać tytułowa pomoc domowa.

Aktor występuje także w klasycznej komedii teatralnej „Ożenek” w reżyserii Janusza Gajosa. "Ożenek" jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł Gogola, które ukazuje absurdalność i ironię rynku matrymonialnego! Krzysztof Dracz występuje w tej komedii razem z Krystyną Tkacz, Sławomirem Packiem i Pawłem Domagałą.

Krzysztof Dracz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.