Piotr Stramowski

Bio

Jeden z najchętniej wybieranych aktorów przez Patryka Vegę. Pojawia się regularnie na dużym ekranie, w filmach i serialach. Zajmuje się dubbingiem, występuje w spektaklach teatralnych, jest producentem filmu „W spirali” (2015). Czym jeszcze zajmuje się aktor?

Aktor urodził się 17 września 1987 roku w Warszawie. Rodzinnym miastem Piotra Stramowskiego jest Nowa Iwiczna, ale to w Krakowie w 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego. Ma córkę Helenę ze związku z Katarzyną Warnke (małżeństwo zakończyło się w 2022 roku).

Swoją karierę aktorską rozpoczął w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (2012-2014). Piotr Stramowski był także związany z wieloma warszawskimi teatrami, w tym z Teatrem Dramatycznym. „Polonią” oraz Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera.

W ostatnich latach na popularność aktora miały wpływ role w filmach Patryka Vegi, w tym „Pitlbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Botoks” i „Kobiety Mafii”. Jednak to nie jedyne produkcje, w których Piotr Stramowski realizuje swój aktorski talent. Wystąpił on między innymi w filmach „Prawdziwe zbrodnie”, „Katyń – Ostatni Świadek”, „Czerwony punkt”, „Odnajdę cię”, „Narzeczony na niby”, „Fighter”, „Bad Boy”, „Mój dług” i „Pokusa”. W najnowszym filmie Marii Sadowskiej Piotr Stramowski wciela się w rolę Maksa. Ze względu na dużą ilość scen erotycznych, do pracy na planie zaproszono… koordynatora intymności. Jest to nadal rzadko spotykany zawód, ale Stramowski docenia jego obecność i wsparcie.

Piotr Stramowski jest ważną postacią dla widzów polskich seriali. Zagrał w produkcjach „Na noże”, „Ultraviolet”, „Żmijowisko”, „Tatuśkowie” i „Tajemnica zawodowa”. Ponadto użyczył swojego głosu niejednej postaci z filmów animowanych, seriali, a nawet gier komputerowych!

Piotr Stramowski w 2023 w programie rozrywkowym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wcielił się m.in. w Cher, Christine McVie, Freddiego Mercurego i Richarda Fairbrassa.

Piotr Stramowski w teatrze – bilety na spektakle

Piotr Stramowski od lat występuje w cenionych przez publiczność spektaklach teatralnych. Do tej pory można było zobaczyć go w „Wiśniowym Sadzie”, „Burzy”, „Skąpcu” czy „Weselu”. Gdzie obecnie gra Piotr Stramowski? Ponownie znalazł się w obsadzie kultowego spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf?” Teatru Polonia, w którym gra na zmianę z Antonim Pawlickim. W przedstawieniu w reżyserii Jacka Poniedziałka, w główną rolę wciela się niezastąpiona Ewa Kasprzyk.

Piotr Stramowski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.