Artysta

Janusz Chabior

Bio

Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, znany przede wszystkim z odgrywania czarnych charakterów w wielu filmach i serialach kryminalnych. Pomimo charakterystycznej urody i ścieżki kariery aktor wierzy, że kiedyś otrzyma szansę zagrania głównej roli w komedii romantycznej.

Janusz Chabior urodził się w 1963 roku w Legnicy. W 1989 roku ukończył specjalizację teatralną w PPSKAKiB „SKiBA” we Wrocławiu, a w 1991 roku zadebiutował w Teatrze Dramatycznym w Legnicy, z którym pozostał związany do 2006. Związany z Teatrem Rozmaitości, Teatrem 6.piętro i Teatrem Imka. Aktor pojawiał się w wielu dobrze znanych w serialach, np. Świat według Kiepskich, Kobiety mafii, Na dobre i na złe i Ślepnąc od świateł, w których wcielał się zazwyczaj w mroczne i nieprzewidywalne charaktery. Występował także w kultowych polskich filmach, tj. Jak zostałem gangsterem, Wołyń, Kobiety mafii 2, a także w filmie Made in Poland. Za drugoplanową rolę w tym filmie otrzymał w 2010 roku Złotego Lwa.

Janusz Chabior jest przede wszystkim znany z ról drugoplanowych, a w środowisku uznaje się go za doskonałego aktora charakterystycznego, tzn. stworzonego do szczególnych rodzajów kreacji. Wcielał się w gangsterów, więziennych zbirów, a nawet w wampira!

W 2019 roku Janusz Chabior wziął udział w świetnie przyjętej serii jednominutowych reklam A co gdyby?, wyprodukowanych dla znanego serwisu ogłoszeniowego.

Wieczorek pożegnalny z Januszem Chabiorem w roli głównej

Widzowie Adria Art mogą się przekonać, jak Janusz Chabior radzi sobie w repertuarze komediowym. Gra jedną z głównych ról w bawiącym do łez spektaklu Ucho Prezesa, Pozytywni. oraz Wieczorek pożegnalny. To komedia we francuskim stylu, a na scenie towarzyszy mu znakomity duet aktorski: Piotr Gąsowski i Katarzyna Skrzynecka.

Bilety

Janusz Chabior - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.