Blog

Piotr Gąsowski w „Wieczorku pożegnalnym” – komedia na jesień 2022

Ola Malich
Jak wiadomo, szczerość to postawa zdrowych kontaktów międzyludzkich. jednak pewnym jest, że wszystko w nadmiarze może być szkodliwe. Czy tak jest też z prawdą i szczerością? Piotr Gąsowski w spektaklu „Wieczorek pożegnalny” pokazuje, co ich nadmiar może zrobić nawet z najlepszą przyjaźnią.

Piotra Gąsowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zadebiutował w 1986 roku rolą dra Nakamury w „Gubernatorze” i od tego czasu nie zwalnia tempa. Na wielkim ekranie debiutował rolą w filmie Filipa Bajona „Limuzyna Daimler Benz”. Gąsowski ma na swoim koncie dziesiątki ról filmowych, serialowych i teatralnych – zagrał między innymi w serialu „Daleko od noszy”, gdzie wcielił się w Doktora Czesława Basena, odegrał kilkanaście ról epizodycznych w „Świecie według Kiepskich”, wykreował postać Izaaka Lipmana w serialu „1920. Wojna i miłość”, ale też zagrał rolę prezydenta Tomasza Więcka w filmie „Zamiana”.

Piotr Gąsowski – aktor dubbingowy, kabareciarz i… tancerz

Aktor użyczył także głosu wielu postaciom kreskówek – można go usłyszeć w „Iniemamocnych”, „Na psa urok” czy „Księżniczka i żaba”. Od 2003 roku jest też członkiem kabaretu „Tercet, czyli Kwartet”, gdzie występuje ze swoją byłą partnerką - Hanną Śleszyńską.

Tercet czyli kwartet

Od wielu lat Gąsowski pełni również funkcję prezentera telewizyjnego. W roli prowadzącego można go było zobaczyć między innymi w: „KOT, czyli ktoś Ogromnie Tajemniczy”, „Dobidu” czy „Tańcu z gwiazdami”, a od 2014 roku współprowadzi z Maciejem Dowborem program Telewizji Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Piotr Gąsowski w komedii z Januszem Chabiorem i Katarzyną Skrzynecką

Czy może być coś lepszego niż troje wybitnych aktorów razem na scenie? Może! Jeśli dodatkowo odgrywają świetną komedię teatralną! Właśnie taki jest spektakl „Wieczorek pożegnalny” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Można by powiedzieć, że jest to przedstawienie o pozbywaniu się przyjaciół w dość nietypowy sposób. Janusz Chabior, Katarzyna Skrzynecka i właśnie Piotr Gąsowski pokażą na scenie, jak to zrobić!

Zastanawiacie się pewnie, jak można pozbyć się znajomych i to jeszcze w niekonwencjonalnym stylu. Wyrzucenie ze znajomych na portalach społecznościowych? Banalne. Zablokowanie i usunięcie numeru? Oklepane. Wysłanie nieprzyjemnego smsa? Niezręczne. A może… zaprosić delikwentów na ekskluzywną kolację? Przy takiej okazji na pewno nie będą się spodziewali zerwania znajomości!

„Wieczorek pożegnalny” to komedia, w której odkrywamy ludzkie słabości i prawdy o kontaktach między dorosłymi ludźmi. To także próba odpowiedzi na pytanie - czy można z klasą zakończyć długą przyjaźń?

Co wyniknie z tego przedziwnego wieczoru? Czy Pierre i Clotilde dopną swego i skończą przyjaźń? Jak zareaguje na to zaproszony gość? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedzi w spektaklu. Zerknijcie do naszego repertuaru i zarezerwujcie bilety!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.