Blog

Eurowizja 2023 – Polska w wielkim finale! Kiedy wystąpi Blanka?

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Szykuje się nowy wakacyjny hit lata 2023! Na scenie Areny Liverpool pojawiło się wszystko, co powinno było się pojawić – taniec, kolorowe wizualizacje, efekty pirotechniczne i pozytywna energia. Polska piosenkarka, Blanka Stajkow, wykonała piosenkę „Solo”, czym zagwarantowała sobie miejsce w finale. 13 maja o godzinie 21:00 rozpocznie się show, w którym utwór „Solo” wybrzmi jako czwarty w kolejce.

Kim jest Blanka Stajkow? Informacje o finalistce Eurowizji 2023

Urodzona w 1999 roku w Szczecinie piosenkarka zajmuje się również tworzeniem tekstów, komponowaniem oraz fotomodelingiem. Blanka przygodę z pisaniem piosenek zaczęła w 2013 roku. Trenowała taniec i uczyła się w szkole muzycznej. Przez pewien czas mieszkała w Bułgarii, później w Stanach Zjednoczonych, gdzie występowała w różnych klubach i pubach. Lata 2021-2023 są w jej karierze przełomowe. Blanka wydała debiutancki singiel „Better”, zgłosiła się do programu TVN „Top Model”, wystąpiła w klipie u Smolastego (z którym była w związku) i wydała teledysk do piosenki „Solo”. To właśnie ten utwór został w 2023 wybrany, aby reprezentować Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Później było tylko lepiej, ponieważ Blanka znalazła się na liście finalistów!

blanka solo eurowizja 2023

Kogo zobaczymy w finale Eurowizji 2023?

Oprócz polskiej piosenkarki podczas finału wystąpią reprezentanci 25-ciu krajów, w tym m.in. Austrii, Portugalii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Finlandii, Australii, Belgii, Ukrainy, Norwegii, Litwy, Chorwacji i Wielkiej Brytanii. Macie swoich faworytów?

Piosenka „Solo” naszym nowym towarem eksportowym

Jak podają niektóre media, utwór „Solo” wzbudził szczególne zainteresowanie wśród publiczności z Wielkiej Brytanii. Przyjemna, popowa piosenka ma już 23 miliony wyświetleń na YouTubie! Dodatkowym atutem Blanki podczas czwartkowego półfinału był jej taneczny popis w drugiej minucie występu. „Solo” ma szanse zostać najgorętszym hitem tego lata nie tylko w Polsce, ale też za granicą!

Bilety na koncerty Ochmana – finalisty Eurowizji 2022!

Ochman to jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Młody artysta zajął 12. miejsce w finale zeszłorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. W czerwcu 2023 roku Krystian Ochman wystąpi w rodzinnym mieście Blanki, czyli Szczecinie! Wokalista chętnie współpracuje z ukraińskimi muzykami, w tym ze zwycięzcami 66. Edycji Eurowizji – Kalush Orchestrą. Wspominając fenomenalny wykon piosenki „River”, życzymy tegorocznej finalistce co najmniej tak samo imponującego wyniku i mocno trzymamy kciuki. Tymczasem odsyłamy Was po bilety na koncert Krystiana Ochmana!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.