Blog

Kto ubiera gwiazdy w spektaklu komediowym „Wiesz, że wiem”?

Ola Malich
„Wiesz, że wiem” jest znakomitą komedią, która jednocześnie uczy, czym jest prawdziwa przyjaźń i przypomina, że kłamstwo może mieć bardzo króciutkie nóżki. Na scenie można zobaczyć prawdziwą plejadę gwiazd polskiej sceny teatralnej, ale zajrzyjmy dzisiaj za kulisy i sprawdźmy, kto ich ubiera!

Jeśli szukacie świetnej komedii dla każdego i to w gwiazdorskiej obsadzie, to świetnie trafiliście! „Wiesz, że wiem” to wspaniałe przedstawienie komediowe w iście gwiazdorskiej obsadzie – na scenie można zobaczyć między innymi Leszka Lichotę, Ilonę Wrońską, Michała Czerneckiego, Przemysława Sadowskiego czy Agnieszkę Castellanos-Pawlak.

Nie zawsze wierni przyjaciele w komedii „Wiesz, że wiem”

Przedstawienie pokazuje, że nawet przed najlepszymi przyjaciółmi często ma się tajemnice. Nie ma co jednak załamywać rąk, bo można się dobrze zabawić kosztem – nie do końca serdecznych – przyjaciół. Pod koniec tej ryzykownej zabawy zapytajcie „Wiecie, że wiemy?”. Podobną historię przeżyli bohaterowie „Wiesz, że wiem”. Patrycja, Piotr, Alicja i Karol – postaci przedstawienia umówili się na wspólną kolację, która jednak nie poszła zgodnie z planem i pewne informacje (które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego) wyszły na jaw. Komedia nie tylko bawi, ale też sporo mówi o relacjach międzyludzkich, ale też przestrzega, że korzystniej być szczerym niż miłym, bo kłamstwo ma bardzo krótkie nogi.

Ale wciąż zajmujemy się tym, co zobaczyć można na scenie. A co dzieje się za kulisami przedstawienia „Wiesz, że wiem”? Reżyserem spektaklu był Giovanny Castellanos, scenariusz napisał Carole Grep, a scenografię stworzył Witold Stefaniak. Natomiast nad kostiumami czuwa Aneta Suskiewicz. I właśnie o kostiumografce opowiemy trochę więcej.

Aneta Suskiewicz - kostiumografka i scenografka

Aneta Suskiewicz jest filmową i teatralną scenografką i kostiumografką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie pod opieką profesorów: Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, Andrzeja Kreutz-Majewskiego i Jerzego Skarżynskiego. Studiowała scenografię również we Włoszech na Accademia di Belle Arti w Perugii. Po studiach współpracowała między innymi z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Bagatela i Sceną Fundacji Teatru Starego w Krakowie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Komedia i Teatrem na Woli w Warszawie.

Od 2003 roku jest związana zawodowo z reżyserem Leszkiem Wosiewiczem. W latach 2004–2008 roku współpracowała z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, w ramach której stworzyła scenografie do kilku krótkometrażowych filmów. Stworzyła scenografię do kilku ze spektakli „Teatru Telewizji” – „Sceny z powstania”, „Rozdroże Cafe”, opracowała również kostiumy do przedstawienia „Był sobie dzieciak” i „Królowie śródmieścia”.

Za swoją pracę była kilkukrotnie nagradzana – otrzymała między innymi „Złotą Maskę" za najlepszą scenografię sezonu 2001/02 (za spektakl "Dwadzieścia minut z aniołem" w Teatrze im. Jaracza w Łodzi).

Wyjątkowe kostiumy w spektaklu „Wiesz, że wiem”

Koniecznie wybierzcie się na jedno z organizowanych przedstawień „Wiesz, że wiem”, żeby zobaczyć na żywo wspaniałe kostiumy stworzone przez Anetę Suskiewicz.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.