Blog

„żONa” – nowa pikantna komedia teatralna z Renatą Dancewicz

Sabina Sikorska
Prosto z Francji dotarła do nas komedia, którą pokochają wielbiciele inteligentnej rozrywki. Jak Renata Dancewicz i Piotr Polk poradzili sobie w rolach małżonków w spektaklu „żONa”?

Francuska komedia „żONa”

„żONa” to najnowsza produkcja teatru spektaklove. Warszawska instytucja ma rzeszę lojalnych widzów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne premiery. Komedia „żONa” powstała na podstawie tekstu młodej francuskiej twórczyni Jade-Rose Parker. Reżyserem polskiej wersji spektaklu został Adam Sajnuk, któremu udało się przenieść na scenę ironię i dwuznaczność stworzonych dialogów. „żONa” to historia małżeństwa z wyższych sfer, z 30 letnim stażem. François ma polityczne ambicje i planuje wystartować w wyborach na mera miasta. Jego żona Carla to inteligentna i elegancka kobieta, która wspiera męża w jego dążeniach i zajmuje się wychowaniem ukochanej córki – Louise. Wydaje się, że to rodzina jak z obrazka, kiedy jednak na światło dzienne wychodzą skrywane przez lata sekrety wszystko się komplikuje.

zONa spektaklove komedia teatralna

Renata Dancewicz błyszczy w głównej roli

Aktorka ma za sobą dwa lata studiów na łódzkiej filmówce oraz rok studiowania prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Aktorsko zadebiutowała już w klasie maturalnej grając w szkolnej inscenizacji „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Pierwszym profesjonalnym teatrem, z którym związała się na dłużej był Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Później współpracowała także z warszawskim Teatrem Kwadrat. Renata Dancewicz równolegle rozwijała swoją karierę filmową i telewizyjną. Aż trzykrotnie zdobyła nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorka wystąpiła w kilku serialach, jednak publiczność zapamiętała ją najlepiej z roli Weroniki Wilk w serialu „Na Wspólnej”. W ostatnich latach Dancewicz była mniej aktywna filmowo, zamiast tego możemy jednak podziwiać jej grę regularnie na deskach teatrów. Gra m.in. w jednym ze spektakli Adria Art, czyli „Ludziach inteligentnych” w reżyserii Olafa Lubaszenki.

Obsada spektaklu

zona obsada spektaklu

W komedii „żONa” Renacie Dancewicz towarzyszą Piotr Polk, Justyna Fabisiak i Cezary Łukaszewicz. Piotr Polk to artysta wszechstronny – występował zarówno w teatrze, jak i na dużym i małym ekranie. Działa także jako aktor dubbingowy i piosenkarz. W ostatnich latach widzowie kojarzą go z roli młodszego inspektora Oresta Możejki w serialu „Ojciec Mateusz”. W spektaklu „żONa” Polk pojawia się jako szanowany polityk, który jednak skrywa pewne tajemnice. Na scenie zobaczymy też młodą aktorkę Justynę Fabisiak w roli córki – jej ostatni występ to rola w serialu Netflixa „Krakowskie potwory” oraz Cezarego Łukaszewicza znanego m.in. z „Belfra”, „Czasu honoru” oraz „Kruka”. Dzięki dobrej chemii między aktorami udało się na scenie stworzyć niezapomnianą atmosferę – „żONa” to spektakl pełen burzliwych emocji i dynamicznych zwrotów akcji z komediowym twistem.

Bilety do teatru na spektakl „żONa”

Jak zakończy się intryga, w którą wplątani są Carla i François? Czy ich związek udźwignie ciężar skrywanej od lat tajemnicy? I w końcu, czy mężczyzna spełni swoje marzenie objęcia stanowiska mera miasta? Wszystko rozwiąże się w teatrze!

Koniecznie wybierzcie się na jedno z zaplanowanych na 2023 rok przedstawień. Komedię „żONa” będzie można zobaczyć m.in. w Olsztynie, Rzeszowie, Krakowie, Radomiu i Lublinie. Repertuar spektakli i bilety do teatru znajdziecie w zakładce „Teatr”.

Bilety

10.09.2024
19:00
Scena Relax Warszawa
Obsada
Obsada: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Michał Rolnicki
Obsada: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Michał Rolnicki
27.09.2024
17:15
Impart Centrum Wrocław
Obsada
Obsada: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Cezary Łukaszewicz
Obsada: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Cezary Łukaszewicz
27.09.2024
20:00
Impart Centrum Wrocław
Obsada
Obsada: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Cezary Łukaszewicz
Obsada: Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak, Cezary Łukaszewicz

Komentarze

Elle
Mocny przekaz, znakomita gra aktorska,spektakl bardzo poruszający !!! Pokazuje czym są poglądy deklarowane przez ludzi w zderzeniu z faktami. No i gdyby głównej bohaterce zdiagnozowano innego raka... zapewne rodzinna idylla nie pęklaby jak bańka mydlana.. Polecam tą sztukę każdemu dorosłemu.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.