Blog

„Tydzień, nie dłużej” – nowa komedia teatralna z Pawłem Małaszyńskim

Asia Tarasińska
„Tydzień, nie dłużej!” – te słowa pewnie wielu z Was słyszało w różnych sytuacjach. W zależności jak zostaną wyrażone mogą być prośbą lub warunkiem. Kto wypowie je w nowej komedii teatralnej z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej? Czy bohaterowie sztuki, którą napisał Clément Michel, staną w obliczu niekomfortowej sytuacji? Dojdzie do kompromisu czy kłótni? W szalonej komedii na trzech aktorów wystąpi również Anna Cieślak i Andrzej Nejman. Nowy spektakl czeka na Was w repertuarze 2024!

„Tydzień, nie dłużej” – nowy spektakl w teatrze

Marcin Sławiński, reżyser nowej komedii „Tydzień, nie dłużej” zaprasza publiczność do świata pełnego absurdów, intryg i nieudanych scenariuszy na rozstanie. To istna komedia małżeńska, chociaż główni bohaterowie wcale nie są małżeństwem. Główny bohater całego zamieszania, Paul, zastanawia się jak zerwać ze swoją dziewczyną, Sophie. Z jednej strony ją kocha, ale z drugiej nie może znieść jej ciągłej obecności i szczebiotania. Wiele razy próbuje powiedzieć jej „to koniec, mam dość, rozstańmy się”. Brakuje mu jednak odwagi. Gdy pewnego razu decyduje, że to właśnie dziś zakończy związek, Sophie ogłasza, że straciła pracę. Wtedy Paul zapowiada, że na nieokreślony czas wprowadzi się do nich jego przyjaciel, Marc. Mężczyzna opowiada tragiczną historię o utracie matki, która nie pozwala kobiecie zostawić nowego współlokatora na bruku.

Tydzień, nie dłużej” to spektakl, w którym obserwujemy gorączkowe działania głównego bohatera z wyważonymi krokami jego przyjaciela i jego partnerki. On poświęca wszystko dla kolegi. Przeprowadza się do mieszkania pary i wtedy okazuje się, że plan Paula jest niedoskonały. Marc jest świetnym współlokatorem – robi zakupy, gotuje obiady, sprząta po sobie. Takimi działaniami nie zdenerwuje jednak Sophie i nie zmusi do wyprowadzki. Jak skończy się historia tej trójki? Fraza, która stała się tytułem przedstawienia, będzie ultimatum czy prośbą?

Spektakl „Tydzień, nie dłużej” pokazywany był w Chicago i Nowy Jorku.

Clément Michel – autor dramatu

Clément Michel to francuski scenarzysta filmowy, autor teatralnych komedii, aktor i reżyser filmów krótkometrażowych oraz fabularnych. Jego sztuki wystawiane są nie tylko we Francji i Polsce. Tłumaczono je także na potrzeby różnych scen w Meksyku i Hiszpanii. Michel jest wielokrotnie nagradzanym artystą, zarówno za osiągnięcia aktorskie, filmowe, jak i dramatopisarskie.

Dotychczas w polskich teatrach wystawiono sztukę „Karton” oraz „Tydzień, nie dłużej”. Pierwszy tytuł opowiada o niespodziewanej przeprowadzce. Bohaterowie scenariusza chcą pomóc koledze w pakowaniu, ale zamiast porządkowania kartonów i rzeczy, porządkują swoje sprawy. Drugi tytuł poznacie już niebawem dzięki teatralnej realizacji Marcina Sławińskiego.

„Tydzień, nie dłlużej” - spektakl na dwóch aktorów i aktorkę

„Tydzień, nie dłużej” to sztuka rozpisana na dwóch aktorów i jedną aktorkę. Jednak energia tych trzech osób niesie spektakl tak, jakby w obsadzie było kilkanaście artystów! W rolę Sophie wciela się Anna Cieślak. Aktorka znana jest z takich produkcji jak „Dlaczego nie!”, „Na Wspólnej” oraz „Szadź”. W ostatniej z nich wcieliła się w żonę psychopatycznego mordercy, którego odegrał Maciej Stuhr. Postać Sophie wymaga od Anny Cieślak delikatności, powściągliwych gestów oraz używania spokojnego głosu. Rola ta odgrywana jest czasami przez dwie inne aktorki: Lidię Sadową oraz Natalię Rybicką.

Rolę życiowego partnera Sophie odgrywa Andrzej Nejman. Aktor zyskał rozpoznawalność dzięki telenoweli „Złotopolscy”. Przez kilkanaście lat pełnił funkcję dyrektora warszawskiego Teatru Kwadrat. Paul, którego gra w przedstawieniu „Tydzień, nie dłużej”, to zdesperowany mężczyzna niemający odwagi wyznać swojej dziewczynie prawdy. Dlatego do mieszkania zaprasza swojego przyjaciela, który według planu Paula ma być przyczyną rozstania jego i Sophie. Z pomocą przychodzi Marc, którego na scenie kreuje Paweł Małaszyński. Aktor dał się poznać publiczności w różnorodnym repertuarze teatralno-kinowym. Na swoim koncie ma takie tytuły jak „Listy do M.”, „Katyń” oraz „Twarzą w twarz”. Czy grany przez Pawła Małaszyńskiego bohater podoła zadaniu, które postawił przed nim przyjaciel?

tydzien, nie dluzej

Bilety do teatru – spektakl „Tydzień, nie dłużej” w repertuarze 2024

Spektakl komediowy „Tydzień, nie dłużej” w reżyserii Marcina Sławińskiego czeka już na Was w teatralnym repertuarze na 2024 rok. Zobaczcie, gdzie zagramy sztukę francuskiego scenarzysty! Wszystkie potrzebne informacje o datach, salach oraz obsadzie w danym dniu znajdziecie w zakładce „Teatr”. Tutaj również kupicie bilety do teatru – szybko i wygodnie, przez Internet.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.