Blog

Kabaret Moralnego Niepokoju – lockdown, nowy program i mnóstwo śmiechu

Adam Genderka
Kabaret Moralnego Niepokoju rusza w Polskę z nowym programem. Podczas lockdownu członkowie kabaretu uznali, że za długo byli grzeczni. Teraz ruszają w trasę, żeby podzielić się z publicznością owocami tej „odsiadki”. Czy nowe przemyślenia Roberta Górskiego, Mikołaja Cieślaka, Przemysława Borkowskiego i Rafała Zbiecia rozbawią publiczność do łez? Już niedługo będziemy mogli się przekonać!

Kabaret Moralnego Niepokoju bawi widzów w całej Polsce już od prawie 30 lat. Członkowie zespołu rozpoczęli swoją karierę na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod szyldem Poszukiwaczy Prawdy i Piękna. Od tego czasu zmienili nazwę, skład i otrzymali mnóstwo nagród na przeglądach kabaretów oraz w konkursach satyrycznych.

Kabaret Moralnego Niepokoju – nowy program

Bilety na kabarety rozchodzą się w mgnieniu oka, a wszystko to dzięki niebywałej charyzmie KMN. Członkowie zespołu to świetni aktorzy, którzy z ogromną przyjemnością wcielają się w wymyślone przez siebie postacie. Mogliśmy oglądać ich już jako: Prezesa, Romka, Bogdana czy Jeżyka, a kreatywność chłopaków to gwarancja, że na widzów podczas kolejnych występów czekać będzie jeszcze więcej przezabawnych postaci.

alt text

„Za długo panowie byli grzeczni” to seria skeczy o postaciach, które mają dość wpisywania się w to, jak świat je postrzega. Artyści zapewniają, że podczas dwugodzinnych występów widzowie będą mogli całkiem zapomnieć o skomplikowanej rzeczywistości. W tym roku Kabaret Moralnego Niepokoju z nowym programem widzowie mogli już obejrzeć w Lublinie i Bydgoszczy.

Trasa „Za długo panowie byli grzeczni” odwiedzi kolejne miasta. Będą wśród nich m.in. Toruń, Łódź, Dąbrowa Górnicza, Katowice.

Recenzje, jak zawsze, opływają w zachwyt na temat nowego programu.

„Było super. Kabaret Moralnego Niepokoju jak zwykle niezawodny od lat. Jesteśmy na każdym występie z nowym programem i zawsze bawimy się świetnie. Polecam”

– pisze Pablo4, który kupił bilety na kabaret w Bydgoszczy.

„Fantastycznie, że program Kabaretu Moralnego Niepokoju jest nowy. Dzięki temu można się poczuć wyjątkowo, jak uczestnik premiery. Grupa nadal w formie. Uśmiech nie schodził nam z twarzy” – dodaje Damian z Bydgoszczy.

„Za długo panowie byli grzeczni” – skąd się to wzięło?

Pandemia to idealny okres dla kreatywności. Cóż innego pozostaje komikom zamkniętym w czterech ścian, niż pisanie najlepszych programów kabaretowych dla widzów z całej Polski? No właśnie – nic. I to właśnie „dzięki” lockdownowi Robert Górski znalazł czas na stworzenie kolejnych żartów i skeczów uwielbianych przez publiczność.

– Zacznę od tego, że napisałem nowy program do kabaretu pod tytułem „Za długo panowie byli grzeczni” (…). No i fajnie, bo bym pewnie odkładał to pisanie i odkładał, a tak usiadłem i napisałem – mówił Robert Górski wywiadzie dla „Polska The Times”.

alt text

Nawiązał również do obecnej sytuacji spowodowanej pandemią:

– Wśród nas jest część pesymistów, którzy uważają, że ludzie nie wrócą na sale teatralne, kabaretowe, tak wcześnie. A inni przeciwnie, uważają, że ludzie będą tak spragnieni normalności, że jak tylko pojawi się pierwsza okazja, ruszą do kin, wrócą do teatrów i przyjdą na kabaret. Rzeczywiście, zawsze w chwilach grozy czy niepewności ludzi ratował humor. To jest broń, którą zawsze mamy przy sobie (…). Nie mogę więc czekać, aż pandemia minie, tylko muszę działać, bo być może są tacy, którzy tego ode mnie, czy od nas, oczekują.

Najnowszy program – „Za długo panowie byli grzeczni” tylko potwierdza jego słowa. Jednak to nie wszystko, co możemy zobaczyć na scenie kabaretowej w 2021 roku w wykonaniu Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Bilety na Kabaret Moralnego Niepokoju z programem „Tego jeszcze nie grali” wciąż w sprzedaży

Nie zdążyliście zobaczyć Roberta Górskiego, Mikołaja Cieślaka, Rafała Zbiecia i Przemysława Borkowskiego na scenie w 2020 roku? Możecie nadrobić zaległości, kupując bilety na kabaret w 2021 roku.

Kabaret Moralnego Niepokoju z programem „Tego jeszcze nie grali” pojawi się na scenie w listopadzie w trzech miastach: Ząbkowicach Śląskich, Wałbrzychu i Kłodzku.

Ponad 3500 osób widziało na żywo występy poprzedniego programu.

Jak podobał się fanom?

„Spektakl rewelacyjny! Górski na najwyższym poziomie, to była prawdziwa przyjemność oglądać na żywo zarówno jego, jak i współwystępujących. Organizacja bez zastrzeżeń” – pisze użytkownik gagatek z Bydgoszczy, który na występie Kabaretu Moralnego Niepokoju był we wrześniu 2020 w swoim rodzinnym mieście.

„Naprawdę wspaniała zabawa. Niby oklepane tematy damsko-męskie, ale podane z polotem ciągle niezmiernie bawią. Klasyka się sprawdza! No i Pani, która wystąpiła gościnnie, na wielki plus” – dodaje Borat.

Bilety na najbliższe występy Kabaretu Moralnego Niepokoju mogą Państwo znaleźć w naszym repertuarze.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.