Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Blog

Rafał Królikowski – w 2021 pokaże nam różne filmowe oblicza

Sabina Sikorska
Na przestrzeni ostatnich 3 lat mogliśmy zobaczyć Rafała Królikowskiego tylko w dwóch filmach. Powody mogły być różne. Choroba, a później śmierć jego brata Pawła – również aktora, a później także kolejne fale pandemii. Pod koniec maja w całej Polsce na powrót otwierają się kina i na seanse ruszą tłumy wygłodniałych kinomanów – w tym roku czekają na nich aż 2 filmy, w których gra Rafał Królikowski.

Rafał Królikowski – nowe filmy. Gdzie go zobaczymy?

Rafał Królikowski to aktor wszechstronny – odnosi sukcesy zarówno na deskach teatrów, jak i na dużym i małym ekranie. Można powiedzieć, że w świecie filmowym debiutował z przytupem, bo stało się to od razu w dziele reżysera-legendy, Andrzeja Wajdy. Za swoją debiutancką rolę – wcielenie się w podchorążego Marcina w filmie „Pierścionek z orłem w koronie” – Królikowski otrzymał w 1993 roku Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Taki początek zwiastuje owocną karierę!

W 2021 Rafał Królikowski pokaże się w dwóch na pozór bardzo różniących się między sobą filmach – komedii romantycznej i kryminale.

Czymś, co jednak łączy oba tytuły, jest pierwiastek humoru: opis każdego z filmów zdradza, że elementów komediowych w nich nie zabraknie.

„W jak morderstwo” z Rafałem Królikowskim

Na „W jak morderstwo” w reżyserii Piotra Mularuka nie trzeba będzie długo czekać – premierę zaplanowano już na 18 czerwca. Połączenie kryminału i komedii obyczajowej wydaje się być idealną mieszanką na rozpoczęcie letniego sezonu filmowego.

Główne role: gospodyni domowej i miłośniczki kryminałów w jednym, oraz nieudolnego policjanta zagrali Anna Smołowik i Paweł Domagała. W samym zwiastunie kilka razy pojawia się też Rafał Królikowski z imponującym wąsem oraz Piotr Adamczyk, jako miejscowy guru-terapeuta.

Film jest adaptacją książki o tym samym tytule, a sama autorka, Katarzyna Gacek, uczestniczyła w tworzeniu scenariusza. Pisarka przyznaje, że z efektu końcowego jest niezwykle zadowolona: „Piotr Mularuk zrobił z mojej książki urocze, lekkie, inteligentne kino. Lepszej adaptacji nie mogłabym sobie wymarzyć. Polecam gorąco!”. Warto wspomnieć, że tytuł powieści i filmu nawiązuje do słynnego dzieła Alfreda Hitchcocka „M jak morderstwo”. Widzom pozostaje się teraz przekonać, czy polska wariacja na temat filmu mistrza grozy zdaje egzamin.

Królikowski romantycznie – „To musi być miłość”

Rafał Królikowski to aktor na każdą pogodę – w lecie będzie można go zobaczyć w „W jak morderstwo”, a już w listopadzie wejdzie na ekrany kolejny film z jego udziałem – „To musi być miłość”.

Tym razem będziemy mieć do czynienia z komedią i romansem w jednym, a partnerami filmowymi Królikowskiego będą m.in. Anna Smołowik – odtwórczyni głównej roli w „W jak morderstwo” – oraz duet znany z serialu „Rodzinka.pl”, czyli Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak.

Od kilku lat na polskie ekrany przed świętami Bożego Narodzenia wchodziły kolejne części serii „Listy do M”. Ostatnią z nich, już czwartą, można było obejrzeć pod koniec zeszłego roku.

Tym razem w listopadzie to właśnie „To musi być miłość” zastąpi lukę w repertuarze świątecznym i – jeśli wierzyć pierwszym udostępnionym zdjęciom z planu – będzie to godny następca kultowego cyklu.

„Ludzie inteligentni” i „Nerwica natręctw”

Nie samym kinem żyje człowiek, a tym bardziej człowiek inteligentny. Nomen omen to właśnie spektakle „Ludzie inteligentni”, a także „Nerwica natręctw” będą kolejnymi przystankiami dla fanów Rafała Królikowskiego.

alt text

Na pierwszy ogień idzie „Nerwica natręctw” – wydarzenie w reżyserii Artura Barcisia. Widzowie będą mogli przekonać się, co stanie się w momencie, gdy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną udzielać porad terapeutycznych sobie nawzajem. Spektakl będzie można zobaczyć już w październiku w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy, a później m.in. w Łodzi, Chorzowie i Radomiu.

Przedstawienie „Ludzie inteligentni” widzowie pokochali już w zeszłym sezonie i na szczęście w tym roku spektakl nie schodzi z afisza – historię związkowych perturbacji trzech par będzie można zobaczyć m.in. jesienią w Łodzi w Teatrze Wielkim.

alt text

Na entuzjastyczne recenzje na pewno wpływa doborowa obsada spektaklu, na scenie u boku Rafała Królikowskiego pojawią się takie gwiazdy jak Magda Boczarska, Iza Kuna i Olaf Lubaszenko, który pełni rolę podwójną – aktora i reżysera.

Jedno jest pewne – szykuje nam się rok pod znakiem Rafała Królikowskiego

Wydarzenia

07.01.2022
17:30
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia Mińsk Mazowiecki
07.01.2022
20:15
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia Mińsk Mazowiecki

Komentarze

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.