Blog

RapTour 2021. Wystąpi Białas z albumem „H8M5”

Adam Genderka
W tym roku Białas pojawi się pierwszy raz na scenie zupełnie nowego projektu hiphopowego – RapTour 2021. Jeżeli podczas pandemii stęskniliście się za swoim ulubionym raperem, możecie zacząć świętować. Król i „H8M5” zaczynają koncertowanie.

Białas sprzedał już w Polsce ponad 120 tys. płyt i wciąż ma apetyt na więcej. Jest współzałożycielem SB Maffija, trzykrotnym finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej, posiadaczem trzech złotych płyt oraz jednej platynowej z ZPAV. Widzowie spragnieni dobrego koncertu mogą robić sobie miejsce w kalendarzu. Nadciąga RapTour 2021.

Białas headlinerem RapTour 2021 w Bydgoszczy

Po raz pierwszy w 2021 roku Białasa będziemy mogli zobaczyć na scenie już 17 kwietnia w Bydgoszczy, na koncercie RapTour w HSW Immobile Łuczniczka. Raper wystąpi u boku Włodiego, Miłego ATZ i OKI-ego . W repertuarze nie zabraknie zarówno kawałków z nowej płyty – „H8M5”, jak i klasyków – „Jak Skepta”, „Ganges” i „Mali ludzie, wielkie nieba”.

alt text

Pomimo zawrotnej liczby ponad 30 albumów, to właśnie nagrania z cyklu „H8ME” są najbardziej wyczekiwane przez słuchaczy.

Projekt „H8M5” rozszedł się w przedsprzedaży w nakładzie 15 tys. egzemplarzy, a liczba sprzedanych płyt ciągle rośnie. Album nazywany jest przez niektórych „Powrotem Króla”, bo na kolejny album Białasa fani czekali aż dwa lata. Artysta pokazał się na nim z zupełnie nowej strony. Skupił się na analizie otaczającego go świata, wyraźnie oddziela różne etapy swojego życia, jednocześnie podkreślając ich korelację. Dodatkowo Białas stara się też motywować odbiorców do dokonywania lepszych wyborów w życiu.

„Długo myślałem, co chcę robić w życiu. Wybrałem, że spełniać marzenia” – podkreśla raper.

Król się nie poddaje i dalej pędzi przed siebie, ustanawiając nowe standardy rap sceny.

Kim tak naprawdę jest Białas?

Białas, a właściwie Mateusz Karaś, swoją przygodę z mikrofonem zaczął w 2006 roku od albumu „H8ME Mixtape vol. 1”, który już wtedy spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy. W 2007 roku ukazał się pierwszy nielegal rapera – „Miej wiarę”, nagrany we współpracy z MMX-em. W latach 2006–2010 dał się poznać jako freestyle’owiec, wygrywając trzy kolejne Wielkie Bitwy Warszawskie.

W 2009 premierę miał pierwszy wspólny mixtape Białasa i Solara, od którego możemy liczyć początek ich współpracy. W lutym i sierpniu 2010 światło dzienne ujrzały kolejne albumy: „Odliczanie Mixtape” oraz z „Oślej ławki”. W międzyczasie panowie wzięli udział w projekcie „Popkiller. Młode Wilki”, dzięki czemu dali się poznać szerszej publiczności.

alt text

Na początku 2013 roku raperzy podpisali kontrakt wydawniczy z wytwórnią muzyczną PROSTO i już w czerwcu do sprzedaży trafił ich album „Stage Diving”, na którym gościnnie pojawili się Tomb, Milo oraz Zeus.

W 2014 raperzy zasiedli w jury bitwy freestyle’owej Arrogant Style Wars i z tej okazji przygotowali utwór „Freestyle Wars”. Latem 2016 ukazał się drugi solowy album rapera, zatytułowany „H8M4”. Płyta zajęła pierwsze miejsce na polskiej liście przebojów OLiS, a 1 marca 2017 płyta osiągnęła status platynowej, sprzedając się w 30 tys. egzemplarzy.

Białas 2021 – zobacz go na żywo

Nie czekaj i zdobądź swoje miejsce pod sceną już dziś. Bilety w pierwszej puli kosztują 89 zł. Koncert trwa cztery godziny! Nie może Cię tam zabraknąć. Bilety kupisz TUTAJ.

Chcesz sprawić komuś prezent, ale nie jesteś pewny, czy koncert RapTour przypadnie mu do gustu? Zobacz naszą ofertę voucherową. Szczegóły TUTAJ.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.