Blog

Tre Voci – trio tenorów rozbudzi zmysły podczas koncertów „Con Amore”!

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Na wiosnę rozkwitną nie tylko krokusy i hiacynty, ale też… uczucia! O miłości będzie śpiewać trio, uznawane za najważniejsze odkrycie świata operowego 2017 roku. Voytek „Soko” Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj nagrywają i koncertują jako Tre Voci od ponad siedmiu lat. Ich album „With Love” (2020) zdobył status złotej płyty. Unikalne połączenie opery, popu i znanych melodii miłosnych, wokaliści zaprezentują podczas trasy koncertowej „Con Amore”. Kim są członkowie Tre Voci i w czym tkwi ich fenomen?

Tre Voci – niezwykłe trio tenorów. Kim są jego członkowie?

Na Tre Voci, czyli „trzy głosy” składają się utalentowani, odpowiednio wykształceni śpiewacy operowi. Chociaż posiadają klasyczny warsztat wokalny, na scenie wyróżniają się swobodą i niespotykanie naturalnym kontaktem z publicznością. To sprawia, że zyskują coraz większą popularność – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Skład Tre Voci zasilają Wojciech Sokolnicki, znany szerzej jako „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj.

tre voci

Voytek Sokolnicki posiada imponujące wykształcenie wokalne oraz instrumentalne. Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu i ASP w Łodzi. W Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Wałbrzychu uczył się grać na saksofonie. W 2010 roku odniósł pierwszy duży sukces muzyczny. Otrzymał wówczas nagrodę im. Jana Kiepury za Debiut Roku. Kilka lat później rozpoczął karierę solową, koncertował i zdobywał nagrody, a także reżyserował koncerty.

Mikołaj Adamczyk, drugi z trzech niezwykłych głosów, urodził się w Poznaniu, ale debiutował w Krakowie. To tam w 2011 roku wzbogacił swoim wokalem w operze Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin”.

Natomiast Miłosz Gałaj swój debiut miał jako aktor w sztuce „Zmierzch Bogów” w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Wyreżyserował musical „Fame”, zaprezentowany po raz pierwszy w 2015 roku w Gdańsku. Współpracował również z Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie.

Każdy z nich ma inny głos, ale to, co ich łączy to wieloletnia przyjaźń i miłość do muzyki. Nazywają siebie „tenorami nowej generacji”.

Tre Voci – pop operowy crossover prosto z Polski

Pop opera to w Polsce wciąż raczkujący gatunek muzyczny. Czy właściwie się charakteryzuje? Jest to nic innego, jak połączenie stylu, bądź motywów operowych z muzyką popularną. Należy więc to tzw. gatunku crossoverowego, czyli takiego, który nie mieści się w żadnych znanych dotychczas ramach. W crossover operowego kunsztu i muzyki popularnej w ostatnich latach z powodzeniem wprowadził nas Krystian Ochman. Artysta wydał płytę z autorskim, solowym materiałem, z kolei album zespołu Tre Voci, pt. „With Love” zawiera w głównej mierze covery cenionych na całym świecie utworów.

Album „With Love” i występ z Garou. Sukcesy zespołu Tre Voci

Jesienią 2020 roku, po pięciu latach wspólnej pracy trzech śpiewaków, ukazała się płyta „With Love”. Na wydawnictwo składa się dwanaście piosenek, w tym „Hallelujah”, „I Don’t Want To Miss A Thing”, „The Show Must Go On” i „Mambo Italiano”. Wszystkie w wyjątkowej aranżacji trzech wielkich talentów. Na płycie znalazł się również przebój zatytułowany „You Raise Me Up”, który w interpretacji tenorów nowej generacji brzmi zjawiskowo. Oceńcie sami!

Zespół podróżuje po całym świecie, koncertując między innymi w Tajlandii, Holandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ponadto regularnie występują w kraju podczas różnych wydarzeń okolicznościowych, koncertów charytatywnych i upamiętniających ważne wydarzenia. W 2022 polskie trio mało okazję dzielić scenę z barytonowym gigantem – Garou. Zaśpiewali wspólnie utwór „Belle” z musicalu „Notre Dame de Paris” podczas gali „FRENCH TOUCH” w Warszawie. Tre Voci pojawiło się do tej pory w Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Elblągu czy Sopocie. W 2021 roku w Dubaju wystąpili obok Ani Rusowicz i Roksany Węgiel.

Tre Voci na koncertach „Con Amore” w 2023 – bilety, repertuar

W repertuarze coverów wykonywanych przez Tre Voci pierwsze skrzypce gra wielogatunkowość. Młodzi wokaliści sięgają po rockowe ballady, muzykę filmową, latynoskie oraz włoskie przeboje, kolędy i popowe hity. Śpiewają w różnych językach, starając się zawsze oddać należyty hołd oryginałowi. O ich nieprzeciętnych umiejętnościach, scenicznej charyzmie i muzycznym wyczuciu można napisać jeszcze wiele, ale żeby zrozumieć fenomen Tre Voci, trzeba ich usłyszeć na żywo.

W 2023 roku trio Tre Voci przygotowało trasę koncertową „Con Amore”, która wprowadzi widownię w romantyczny, wiosenno-letni nastrój. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki o miłości w operowo-symfonicznej aranżacji. Wszystko to okraszone doskonale wyważoną dawką elegancji i humoru. Zarezerwuj bilety na koncert Tre Voci i przekonaj się, jaką moc kryje w sobie połączenie opery i największych przebojów o miłości!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.