Roksana Węgiel

Bio

Roksana Węgiel to młoda wokalistka z Jasła. Publiczność poznała ją jako uczestniczkę programu „The Voice Kids”. Chociaż ma dopiero 16 lat, to sukcesów może jej pozazdrościć niejedna starsza artystka. Koncerty Roxie przyciągają tłumy, a jej występ na Eurowizji spotkał się z międzynarodowym uznaniem.

Roksana Węgiel debiutowała w kościele. Na pierwszą lekcję śpiewu poszła jako 8-latka, a krótko po tym dołączyła do scholi. Podobnie zaczynali też inni utalentowani mieszkańcy Jasła – Ralph Kaminski i Michał Szpak. Wokalistka współpracowała także z zespołem Małe TGD.

Przełomem dla Roksany Węgiel był 2017 rok – wtedy wzięła udział w pierwszej edycji programu „The Voice Kids” i zachwyciła jury i publiczność. Dołączyła do drużyny Edyty Górniak i zwyciężyła. Nagrodą był kontrakt na wydanie płyty w wytwórni Universal Music Polska. Roxie wydała album „Roksana Węgiel”, który szybko pokrył się platyną.

Wielkim sukcesem artystki było zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2018 roku. Chociaż punktacja jury nie była dla Polki najkorzystniejsza, to o wyniku konkursu zdecydowały głosy publiczności. Widzowie z całej Europy głosowali na utalentowaną mieszkankę Jasła. Po serii sukcesów Roksana Węgiel wyruszyła w pierwszą trasę koncertową, podczas której najwierniejsi fani mieli okazję spędzić cały dzień za kulisami razem z artystką.

ROKSANA WĘGIEL – KONCERTY

Miłośnicy talentu Roxie Węgiel z niecierpliwością czekają na kolejne koncerty nastoletniej artystki. Najbliższa okazja, żeby usłyszeć ją na żywo, pojawi się już tego lata. Śledź nasz repertuar, by dowiedzieć się, gdzie odbędą się koncerty Roksany Węgiel.

Roksana Węgiel - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.