Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Opis

Historia Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie sięga pierwszej połowy lat 60. XX wieku, gdy władze miasta zadecydowały o potrzebie powstania nowej instytucji kulturalnej, wspierającej zainteresowania mieszkańców. Pół wieku później w MDK w Łańcucie niezmiennie odbywają się różnorodne wydarzenia, w tym koncerty i spektakle teatralne, przyciągając publiczność oraz znakomitych artystów.

Miejski Dom Kultury w Łańcucie został wybudowany w 1973 roku jako Powiatowy Dom Kultury. Wówczas zrodziły się pomysły na nowe zespoły muzyczne, kluby zrzeszające artystów amatorów. Nazwa, pod którą instytucja funkcjonuje do dzisiaj, nadana została w 1975 roku. Lata 80. i 90. ubiegłego wieku stanowiły dla MDK w Łańcucie okres intensywnego rozwoju i wielu inicjatyw, np. Teatr Poezji „Phoenix”, Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut”. W tym czasie placówka rozszerzyła swoją działalność o dwie filie: Podzwierzyniec i Przedmieście. W połowie lat 90. w MDK-u powstało kino Gabinet.

Miejski Dom Kultury w Łańcucie to przestrzeń idealnie dostosowana do różnego rodzaju występów, koncertów i spektakli teatralnych. Dowodem na to jest imponująca liczba artystów, którzy odwiedzili to wyjątkowe miejsce. Należą do nich m.in. Edyta Geppert, Kabaret Smile, Piotr Bałtroczyk i Anita Lipnicka. W Łańcucie nie brakuje również pozytywnej energii, a dobry humor zapewniają spektakle komediowe, takie jak „Pikantni”, „Wiesz, że wiem”, „Wąsik” czy „Nerwica natręctw”.

Miejski Dom Kultury w Łańcucie – repertuar, bilety, adres, parking

Miejski Dom Kultury w Łańcucie mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 15. Obok budynku znajdują się miejsca parkingowe.

Mieszkasz w Łańcucie lub jego okolicach? Odwiedzasz miasto lub zdarza Ci się blisko niego przejeżdżać? Skorzystaj z okazji, by w świetnych warunkach zobaczyć niesamowite wydarzenia! Sprawdź repertuar wydarzeń w Łańcucie i ciesz się doskonale zorganizowaną rozrywką.

Adres

Miejski Dom Kultury w Łańcucie
Kościuszki 15
37-100 Łańcut

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.