Edyta Geppert

Bio

Edyta Geppert to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Artystka słynąca z piosenek „Szukaj mnie”, „Nie żałuję” czy „Och, życie, kocham cię nad życie” świętuje w 2021 roku 35-lecie pracy artystycznej.

Urodziła się w 1953 roku w Nowej Rudzie. Śpiewała całe życie. Najpierw w domu, potem w Zespole Pieśni i Tańca Nowa Ruda, a następnie na wydziale piosenki w warszawskiej Szkole Muzycznej im. F. Chopina. Po raz pierwszy zaprezentowała się szerszej publiczności w 1984 roku we Wrocławiu podczas V Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz w Opolu podczas XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Oba występy zakończyły się uzyskaniem nagród głównych.

Wielki debiut Edyty Geppert – „Och, życie, kocham cię nad życie”

Oficjalny debiut Edyty Geppert nastąpił w 1986 roku wraz z wydaniem pierwszego albumu studyjnego pt. „Och, życie, kocham cię nad życie”. Tytułową piosenką skradła serca milionów Polaków, a utwór po latach wciąż jest jednym z jej największych evergreenów.

Autorami tekstów piosenek Edyty Geppert były wybitne postaci świata kultury – m.in. Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka czy Jerzy Ficowski. Za aranżacje muzyczne utworów Edyty odpowiadali w latach 1985–2002 Tomasz Bajerski i Henryk Albert, natomiast w tej chwili Edyta Geppert współpracuje z Krzysztofem Herdzinem i zespołem Kroke.

Do dziś artystka wydała 11 albumów studyjnych. Ostatni z nich – „Święta z bajki” – wydała w 2011 roku. Powołując się na słowa Icyka Mangera, artystka podkreśla, że najważniejsze dla niej jest śpiewać „o tym, co sercu jest bliskie i drogie”.

Edyta Geppert - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.