Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku

Opis

Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku było niegdyś zakładem, w którym warzono piwo. Miejsce zostało założone przez Kazimierza Bojańczyka, stąd litera „B” w nazwie współczesnej instytucji kultury. Historia budynków dawnego browaru zaczyna się już w 1840 roku. Pomysł na ponowne wykorzystanie kompleksu powstał w 2007 roku i zrealizowano go dzięki środkom unijnym.

CKBB realizuje szereg różnych przedsięwzięć kulturalnych. W działalność tego miejsca można wpisać wszystko, co mieści się w pojęciu kultury – teatr, muzykę, ceramikę, malarstwo, taniec, literaturę, grafikę, tkactwo i wiele innych dziedzin. Centrum organizuje wernisaże, koncerty, warsztaty i zajęcia dla różnych grup wiekowych. Jako organizator dobrze sprawdza się zarówno przy imprezach masowych, jak i kameralnych.

Celem CKBB jest „poszukiwanie i propagowanie nowych obszarów w dziedzinie działań kulturalnych”, co udowadniają poprzez organizację wielu ciekawych wydarzeń. Ponadto każdy artysta znajdzie tu dla siebie miejsce.

CKBB ma kilka filii o ciekawych nazwach, ale historycznie uzasadnionych – klub „Stara Remiza”, klub „Zazamcze” oraz klub „Łęg”.

Spektakle komediowe we Włocławku w Centrum Kultury „Browar B.”

Bilety na spektakle i koncerty znajdziecie na stronie internetowej Adria Art. W zakładce „Włocławek” znajduje się repertuar wydarzeń kulturalnych. Dotychczas zrealizowaliśmy w CKBB m.in. „Przygodę z ogrodnikiem” i „Nerwicę natręctw”.

Centrum Kultury „Browar B.” znajduje się przy ulicy Łęgskiej 28 we Włocławku. Przy CKBB znajduje się zaledwie kilka miejsc parkingowych. 5 minut pieszo od instytucji, przy ulicy Stodólnej, znajduje się płatny parking całodobowy. Na terenie CKBB nie działa żadna restauracja.

Adres

Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku
Łęgska 28
87-810 Włocławek

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.