Karol Osentowski

Aktor, którego publiczność może kojarzyć z musicalu, dubbingu, telewizji, filmu, sceny teatralnej i internetu. Karol Osentowski to wszechstronny artysta, który nie ogranicza się do jednego medium.

Sprawdź gdzie wystąpi Karol Osentowski

08listopada2026niedz.,  11.00
PoznańAula Artis
Pinokio

Spektakl dla dzieci

08listopada2026niedz.,  13.00
PoznańAula Artis
Pinokio

Spektakl dla dzieci

Opis

Wiek
29
Data urodzenia
22.07.1997
Miejsce urodzenia
Sosnowiec
Zawód
polski aktor dubbingowy, teatralny, oraz filmowy

Karol Osentowski. Od Sosnowca do warszawskich scen

Karol Osentowski urodził się 23 lipca 1997 roku w Sosnowcu. Już jako dziecko brał udział w zajęciach teatralnych w grupie „Nic Pewnego” w Piasecznie.

Pierwszym poważnym etapem jego artystycznej drogi była Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego. W czasie nauki wystąpił w takich spektaklach, jak „Wampiry”, „Grease” czy „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Później Osentowski rozwijał warsztat także w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo i wokalistyka.

Karol Osentowski w teatrze i musicalu

Występował m.in. w Teatrze Muzycznym ROMA, gdzie pojawiał się w takich tytułach jak „Aladyn Jr.” oraz „Deszczowa piosenka”. W jego dorobku znalazł się również spektakl „Zaczarowani” w Teatrze Rampa.

Podczas swojej kariery Karol Osentowski był związany z m.in. Teatrem Rampa, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Miejskim w Lesznie oraz Studio Accantus.

Osentowski to również wokalista.

Karol Osentowski w dubbingu, filmie i serialach

Aktor jest jednym z popularnych aktorów młodego pokolenia zaangażowanych w rozwój polskiego dubbingu. Pomimo młodego wieku, ma już na koncie ponad 200 ról dubbingowych, a jego głos pojawiał się w produkcjach filmowych, serialowych i grach.

W jego dorobku znajdują się między innymi takie tytuły jak:. „Spider-Man”, „Muppety”, „Kickin’ It” czy „Mia i Ja”.

Osentowski pojawiał się także przed kamerą. Zagrał Zbycha w serialu „Do dzwonka Cafe”, a w filmie fabularnym „O psie, który jeździł koleją 2” wystąpił jako Tadek. W dorobku ekranowym ma również udział w produkcji „Skąd się biorą misie”, gdzie wcielił się w Misia Karola.

Projekty autorskie i działalność poza sceną

Karol Osentowski jest także twórcą internetowym, konferansjerem i artystą zaangażowanym w różnorodne projekty muzyczne. Współtworzył kanały „Między Nami” oraz „W Karolach głównych”.

W jego dorobku pojawiają się także projekty muzyczne, m.in. „Tribute to Andrzej Zaucha” oraz „Tanie Dranie”, inspirowane twórczością kultowego Kabaretu Starszych Panów.

„Pinokio”. Karol Osentowski w familijnym spektaklu na żywo

Karola Osentowskiego można zobaczyć na żywo w spektaklu „Pinokio”, familijnej adaptacji klasycznej opowieści o drewnianym pajacyku, który uczy się odpowiedzialności, dobra i konsekwencji własnych wyborów. Osentowski wciela się w tytułowego Pinokia.

To spektakl rekomendowany dla dzieci od 5. roku życia, ale jego forma została pomyślana tak, aby dorośli widzowie także znaleźli coś dla siebie. Przedstawienie łączy barwną scenografię, piosenki, choreografię i teatralne lalki. Na scenie obok Karola Osentowskiego występują m.in. Michał Ziembicki jako Gepetto, Grażyna Rogowska jako Wróżka, Marlena Suder / Paweł Pawlik jako Lis oraz Maja Szkutnik / Joanna Sokołowska jako Kot.

„Pinokio” to klasyczna propozycja dla rodzin, które chcą spędzić czas w teatrze lekko, ale z historią niosącą ważny przekaz. Sprawdź repertuar, kup bilet i spędź wieczór z całą rodziną w atmosferze pełnej humoru, muzyki i niezwyklej wyobraźni.

Karol Osentowski - Najczęściej zadawane pytania

Mobile App

Aplikacja Adria Art

Tu zaczyna się kultura

Zakupy bez prowizji

Zakupybez prowizji

Zgarnij 20 zł za pierwsze logowanie!

Zgarnij 20 zł zapierwsze logowanie!

Sztuka korzyści

Sztukakorzyści

Alert biletowy

Alertbiletowy

Aplikacja mobilna - Adria Art
Tło voucher

Voucher

Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!

Zobacz

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.

O nas

Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!

Poznajmy się
Mobile App