Klub Politechnik w Częstochowie

Opis

Przy uczelniach wyższych często powstają kluby, w których odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Częstochowski Klub Politechnik jest jednym z nich. Miejsce to funkcjonuje także pod inną nazwą – Akademickie Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej. W ACK działają koła teatralne i tańca towarzyskiego, chór, prowadzone są także różne warsztaty plastyczne.

Przy Centrum działa Dyskusyjny Klub Filmowy „Rumcajs”, jeden z najstarszych w Polsce. W najlepszym okresie należało do niego ponad tysiąc członków. „Rumcajs” organizował przeglądy filmowe oraz seminaria, w których uczestniczyły wybitne postaci ze świata filmowego – Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski czy Daniel Olbrychski.

Klub Politechnik posiada salę widowiskową, na której na widowni może zasiąść aż 453 widzów. To właśnie tam odbywają się spektakle, koncerty oraz występy kabaretowe.

Dodatkowe informacje, relacje fotograficzne i opinie widzów możecie znaleźć na Facebooku Klubu Politechnik.

Komedie teatralne w Klubie Politechnik

W ostatnich latach w Częstochowie zrealizowaliśmy wiele spektakli komediowych. Na deskach Klubu Politechnik wystawiliśmy m.in. „Nerwicę natręctw”, „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową”, Pikantnych i sztukę „Inteligenci”.

Aktualny repertuar wydarzeń teatralnych, kabaretowych oraz koncertów odbywających się w Klubie Politechnik znajdziecie na stronie internetowej Adria Art w zakładce „Częstochowa”.

Akademickie Centrum Kultury znajduje się przy al. Armii Krajowej 23/25 w Częstochowie. Zwróćcie szczególną uwagę na adres, aby nie pomylić go z adresem Politechniki Częstochowskiej. Przy budynkach ACK są dostępne dwa bezpłatne parkingi. Dojazd do nich prowadzi od ulicy Akademickiej, Kilińskiego i Armii Krajowej. Kolejne miejsca postojowe można znaleźć na parkingu należącym do wydziału budownictwa przy ulicy Akademickiej 3. Przy Klubie Politechnik nie funkcjonuje kawiarnia. Wieczorem szukajcie niebieskiego neonu z napisem „Klub Politechnik”, będzie widoczny z daleka.

Bilety

Adres

Klub Politechnik w Częstochowie
Armii Krajowej 23/25
42-218 Częstochowa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.