Cezary Żak

Bio

Aktor teatralny i filmowy, scenarzysta, reżyser. Mąż Katarzyny Żak, ojciec dwóch córek – Zuzanny i Aleksandry. Absolwent wydziału aktorskiego wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Legendarny Karol Krawczyk z serialu „Miodowe lata”. Na ekranie często pojawia się obok Artura Barcisia. Aktorzy tworzą razem niesamowity duet komediowy.

Na scenie debiutował w 1986 roku w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Jednak szerszej publiczności dał się zapamiętać przez swoje serialowe role. Widzowie doskonale pamiętają postać Karola Krawczyka, warszawskiego tramwajarza, z produkcji „Miodowe lata”. Jego mistrzowski warsztat aktorski przydał się na planie serialu „Ranczo”. Wcielił się tam w dwie postaci – braci bliźniaków. Wójt i Ksiądz, chociaż wyglądają tak samo, różnią się poglądami, stylem bycia, a nawet mimiką. W obu produkcjach aktor występował z Arturem Barcisiem, z którym wiążą go lata wspólnej współpracy.

Dziwna para – Artur Barciś i Cezary Żak w komediowym duecie

Widzowie Adria Art mieli okazję zobaczyć Cezarego Żaka w spektaklu „Dziwna para”, w którym występował u boku Artura Barcisia. To historia dziwnej przyjaźni, która funkcjonuje mimo różnic i drobnych sprzeczek.

Cezary Żak jako Oskar jest wiecznym bałaganiarzem, lubi chodzić w rozciągniętej koszulce i dresach. Natomiast Feliks, którego gra Artur Barciś, nie może sobie pozwolić na najmniejsze odstępstwo od zasad. Jest pedantyczny w każdej czynności. Spektakl był grany przez wiele lat w całej Polsce i zyskał szerokie grono fanów.

Kolacja dla głupca – kultowa komedia w reżyserii Cezarego Żaka

Cezary Żak jest nie tylko ikonicznym aktorem, ale także reżyserem. W nadchodzących pokazach „Kolacji dla głupca” artysta pokaże się z obu stron. Na scenie w roli tytułowego „głupca” zobaczymy Bartłomieja Topę. Na scenie zobaczymy także Agnieszkę Więdłochę.

Cezary Żak w duecie z Arturem Barcisiem w komedii „Słoneczni chłopcy”

Marcin Hycnar jako reżyser zaprasza nas na komedię „Słoneczni chłopcy” o dwóch aktorach, którzy pomimo osobistej niechęci zawdzięczają sobie wzajemnie sukces w karierze. Cezary Żak i Artur Barciś wcielą się w bohaterów, którzy zmierzą się z próbą ponownego powtórzenia sukcesu z przeszłości.


Wrocław

Wrocław

Cezary Żak - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.