Artysta

Marcin Hycnar

Bio

Marcin Hycnar to jeden z najczęściej nagradzanych aktorów i reżyserów teatralnych młodego pokolenia. W 2023 roku Marcin Hycnar gra główną rolę w serialu „Sługa narodu”, bazującym na ukraińskim hicie, z którego znany jest Wołodymyr Zełenski.

Marcin Hycnar urodził się w 1983 roku w Tarnowie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego i wydziału reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, na której aktualnie wykłada na kierunku aktorstwo. Przez 10 lat (2006–2016) był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.

W 2006 roku za rolę Plazmonika Bloedestauga w przedstawieniu dyplomowym „Bezimienne dzieło” w reżyserii Jana Englerta otrzymał na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych grand prix za wybitną osobowość sceniczną, wyróżnienie Szkoły Reduta Berlin za „najbardziej organiczną grę aktorską” oraz m.in. nagrody publiczności i dziennikarzy. Również za tę rolę otrzymał nagrodę aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Bratysławie.

Przez lata publiczność mogła oglądać aktora w serialu „Barwy szczęścia”.

Marcin Hycnar – aktor i reżyser teatralny

Obecnie możemy zobaczyć Marcina Hycnara w komedii teatralnej „Dobrze się kłamie”, którą również wyreżyserował. Na scenie towarzyszą aktorowi m.in. Anita Sokołowska, Szymon Bobrowski, Katarzyna Kwiatkowska, Bartłomiej Topa czy Magdalena Lamparska.

Czy imię dla dziecka może stać się początkiem wielkiego konfliktu? Opowiadają o tym bohaterowie spektaklu „Imię”, w której Marcin Hycnar występuje u boku Wojciecha Malajkata, Szymona Bobrowskiego i Małgorzaty Foremniak.

Marcin Hycnar wyreżyserował również spektakl „Słoneczni chłopcy” z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem w rolach głównych, jak również komedię teatralną „Na zdrowie” na podstawie wielkiego przeboju!

Bilety

Marcin Hycnar - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.