Blog

Roznerski i Królikowski. Jacy aktorzy występują w teatrze?

Anna First
Mikołaj Roznerski, Daniel Olbrychski, Rafał Królikowski, a może Artur Barciś? Którego aktora lubicie i cenicie najbardziej? Przedstawiamy wam listę 10 aktorów, których zobaczycie w teatrze na naszych przedstawieniach.

Obecnie kultura zamarła w lockdownie, a aktorów oglądać możemy przede wszystkim w telewizji. Nie lubimy tego stanu, dlatego przypominamy wam, w jakich rolach teatralnych grają wasze ulubione gwiazdy. Sprawdźcie, co spodoba wam się najbardziej.

1. Artur Barciś – nie tylko „Miodowe lata”

alt text

Artur Barciś to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Aktor, reżyser oraz scenarzysta.

W spektaklach Adria Art zobaczycie go m.in. w „Nerwicy natręctw”, której jest również reżyserem. Barciś gra też w „Dziwnej parze” w duecie z Cezarym Żakiem oraz w doskonałej komedii teatralnej „Między łóżkami”. Jest aktorem wszechstronnym, z powodzeniem tworzy zarówno role komediowe, jak i dramatyczne kreacje.

2. Mikołaj Roznerski w duecie z Anną Dereszowską

alt text

Mikołaj Roznerski przede wszystkim jest znany jako Marcin Chodakowski z serialu „M jak miłość”.

Na deskach teatru możecie zobaczyć go w spektaklu „Dwoje na huśtawce” w duecie z Anną Dereszowską. Spektakl opowiada historię dwójki zakochanych, którzy wspólnie zmagają się z marzeniami i pragnieniami.

3. Przemysław Sadowski w „Dobrze się kłamie”

alt text

Jedna z najgłośniejszych ról Przemysława Sadowskiego to rola Kurtza w filmie „Pierwszy milion”. Aktor na deskach teatru zadebiutował w komedii szekspirowskiej „Sen nocy letniej” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

W naszym repertuarze znajdziecie aż cztery spektakle z Przemysławem Sadowskim. Możecie go zobaczyć w takich przedstawieniach jak „Ostra jazda”, „Żona potrzebna od zaraz”, „Wiesz, że wiem” czy premierowym „Dobrze się kłamie”. Ten najnowszy spektakl to teatralna adaptacja kinowego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

4. Szymon Bobrowski i jego „Ludzie inteligentni”

alt text

Szymon Bobrowski nie chciał być aktorem, marzył o medycynie. Jednak życie napisało dla niego inny scenariusz. Aktor wystąpił w wielu filmach oraz serialach. Zdobywał swoje doświadczenie u boku takich reżyserów jak Wojciech Smarzowski, Władysław Pasikowski, Krzysztof Zanussi czy Andrzej Wajda.

Szymona Bobrowskiego możecie zobaczyć także w naszych spektaklach: „Dobrze się kłamie”, „Imię” oraz „Ludzie inteligentni”. W tym ostatnim spektaklu wciela się w rolę męża i przyjaciela. Historia opowiedziana w tej komedii potwierdza także, że nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy.

5. Daniel Olbrychski i randka w ciemno

alt text

Daniel Olbrychski to polski aktor teatralny i filmowy, który swoją karierę rozpoczął w latach 60. XX wieku. Aktor występował m.in. w filmie „Popioły” Andrzeja Wajdy. W swoim dorobku artystycznym ma około 100 ról filmowych oraz 30 serialowych.

W spektaklu „Berek, czyli upiór w moherze 2” wciela się w rolę byłej miłości głównej bohaterki – Ewy Kasprzyk. Za każdym razem, gdy Daniel Olbrychski pojawia się na scenie, publiczność wita go gromkimi oklaskami. Musicie zobaczyć to na żywo!

6. Bartłomiej Topa, czyli „Wataha” i „Głęboka woda”

alt text

Bartłomiej Topa to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Na deskach teatru zobaczycie go m.in. w takich produkcjach jak „Dobrze się kłamie” czy „Ludzie inteligentni”.

Aktor zdobył uznanie środowiska aktorskiego i krytyków rolami u Wojciecha Smarzowskiego: w „Weselu” oraz „Drogówce”. Bartłomiej Topa swoją popularność zawdzięcza między innymi takim serialom jak „Czas honoru”, „Oficer”, „Paradoks”, „Wataha” czy „Głęboka woda”.

7. Maurycy Popiel pikantnie z Anną Muchą

alt text

Maurycy Popiel to aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Ma na swoim koncie występy w nowohuckim Teatrze Ludowym, Operze Krakowskiej oraz Teatrze Bagatela.

Na scenie zobaczycie go w komedii „Wąsik” i „Pikantni”, który przedstawia historię czterech znudzonych par. Czy intymna schadzka zmieni ich życie? Dowiecie się, oglądając spektakl „Pikantni”.

8. Rafał Królikowski diagnozuje „Nerwicę natręctw”

alt text

Rafał Królikowski zadebiutował przed kamerą w roli podchorążego w filmie Andrzeja Wajdy „Pierścionek z orłem w koronie” z 1992 roku. W komedii „Pół serio” zagrał aż siedem ról. Otrzymał za nie nagrodę pozaregulaminową za najlepszą rolę komediową na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Rafał Królikowski występuje w takich spektaklach jak: „Nowy Jork. Prohibicja”, „Ludzie inteligentni” i „Nerwica natręctw”. Ostatnia pozycja to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia.

9. Antoni Pawlicki, gej i sąsiadka w berecie

alt text

Antoni Pawlicki swoją karierę filmową rozpoczął już na studiach. Od 2008 roku grał w serialu wojennym „Czas honoru”, w którym wcielił się w jednego z głównych bohaterów. Na swoim koncie ma również kilka ról serialowych – między innymi w „Komisarzu Alexie”, „W rytmie serca” czy „Echu serca”.

Dla Adria Art Antoni Pawlicki występuje w spektaklu „Ich czworo” i „Berek, czyli upiór w moherze 2”. Ostatni ze spektakli opowiada historię dwójki sąsiadów – geja i kobiety z tradycyjnymi wartościami. Miłość, tęcza i moherowy beret, czyli „Berek 2” to przepis na udany wieczór!

10. Radosław Pazura z „Wąsikiem”

alt text

Radosław Pazura, który otrzymał dyplom magistra sztuki w PWSFTviT w Łodzi już na pierwszym roku studiów zagrał swoją pierwszą rolę. Była ona w filmie Jacka Bromskiego „1968. Szczęśliwego Nowego Roku”. Do tej pory zagrał w ponad 20 filmach kinowych i telewizyjnych oraz kilkunastu serialach i teatrach telewizji.

W repertuarze Adria Art są dwa spektakle komediowe z udziałem Radosława Pazury – aktor gra w „Między łóżkami” i „Wąsiku”, który sporo namiesza! Wywoła stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale przede wszystkim sprowokuje komiczne sytuacje.

Bilety

08.06.2024
16:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
08.06.2024
18:30
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów
20.05.2024
19:00
Teatr Palladium Warszawa
21.05.2024
19:00
Teatr Palladium Warszawa
02.06.2024
18:00
Teatr Palladium Warszawa
15.06.2024
19:00
Teatr Palladium Warszawa
06.07.2024
19:00
Teatr Palladium Warszawa
07.07.2024
17:30
Teatr Palladium Warszawa
31.08.2024
19:00
Teatr Palladium Warszawa
22.09.2024
16:00
Teatr Palladium Warszawa
22.09.2024
18:30
Teatr Palladium Warszawa

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.