Artysta

Antoni Pawlicki

Bio

Publiczność ceni Antoniego Pawlickiego za jego duży talent komediowy. Aktora można zobaczyć w wielu filmach, serialach, a także w doskonałych przedstawieniach teatralnych.  

Antoni Pawlicki pochodzi z rodziny od pokoleń związanej z aktorstwem. Jego babką była Barbara Rachwalska. Ojciec jest operatorem kamery, a wuj producentem filmowym. Aktor ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Już na trzecim roku studiów udało mu się rozpocząć karierę – zdobył główną rolę w filmie „Z odzysku”. Jego debiut spotkał się z uznaniem krytyków. Zdobył m.in. statuetkę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Salonikach.

Dyplomu bronił w spektaklu w reżyserii Jana Englerta. Występował także w Teatrze Telewizji. Dużą rozpoznawalność przyniosły mu role w filmach kostiumowych – zagrał w „Katyniu” Andrzeja Wajdy oraz w „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego.

W postać z czasów II wojny światowej wcielił się także w popularnym serialu Telewizji Polskiej „Czas honoru”. Zagrał tam jedną z głównych ról – Janka Markiewicza, żołnierza AK. Wystąpił także w wielokrotnie nagradzanej „Papuszy” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego oraz w głośnym melodramacie „Big Love”.

Aktualnie telewidzowie mogą oglądać Antoniego Pawlickiego w serialach „Komisarz Alex”, „W rytmie serca” i „Echo serca”.

Antoni Pawlicki w spektaklu „Berek, czyli upiór w moherze”

W 2023 i 2024 roku zobaczymy aktora na scenie przy spektaklu „Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia". To znakomita komedia kryminalna w reżyserii Artura Barcisia. Oprócz Antoniego Pawlickiego i Barcisia, na scenie wystąpi również Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Ucherska, Damian Kulec, Piotr Grabowski i Marcin Perchuć.

Fani Antoniego Pawlickiego mogą również podziwiać talent aktora na żywo podczas spektaklów: Berek, czyli upiór w moherze 1 oraz Berek, czyli miłość w moherze 2. To doskonałe komedie, pełne zaskakujących zwrotów akcji. Obok Pawlickiego na scenie zobaczymy między innymi takie legendy polskiej sceny teatralnej jak Ewę Kasprzyk czy Daniela Olbrychskiego.

Aktora można zobaczyć także w komedio-dramacie Ich czworo z Jerzym Stuhrem i Sonią Bohosiewicz w rolach głównych oraz spektaklu Polowanie na łosia.

Od 2023 roku aktor pojawia się w obsadzie spektaklu „Kto się boi Virginii Woolf”, gdzie występuje zamiennie z Piotrem Stramowskim.

Bilety

Antoni Pawlicki - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.