Aula im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie

Opis

Aula im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie to nowoczesna przestrzeń konferencyjno-widowiskowa. Przestronna sala wyposażona jest w nowoczesne rozwiązania dotyczące oświetlenia i nagłośnienia. Odbywają się tu spektakle teatralne, koncerty, kabarety, projekcje filmowe, a także wydarzenia konferencyjne i wykłady.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie to samorządowa instytucja kultury, która stara się prężnie działać na wielu polach i włączać mieszkańców miasta w różne aktywności kulturalne. Wybudowanie auli umożliwiło organizację wydarzeń artystycznych na większą skalę.

Na widowni w auli znajduje się ponad 400 miejsc dla publiczności.

Aula nosi imię Anny Wasilewskiej (1958-2021), która pełniła funkcję wiceprezydentki Olsztyna w latach 2007-2009. Była działaczką samorządową i pedagożką. Posłanka ukończyła studia na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Wewnątrz budynku znajduje się tablica pamiątkowa z krótką biografią polityczki.

Aula im. Anny Wasilewskiej – bilety, repertuar, parking, wydarzenia

Aula im. Anny Wasilewskiej znajduje się przy ulicy Ernesta Kościńskiego 11 w Olsztynie. Niedaleko auli ma swoją siedzibę Olsztyński Teatr Lalek. Przy budynku dostępny jest płatny parking miejski. Osobom poruszającym się komunikacją miejską polecamy szukać przystanków o nazwach: Skwer Wakara (Kościuszki) lub Teatr Lalek (Kołobrzeska).

Bilety oraz listę aktualnych wydarzeń teatralnych, muzycznych oraz kabaretowych odbywających się w Auli im. Anny Wasilewskiej znajdziecie w repertuarze miasta Olsztyn.

Adres

Aula im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie
Ernesta Kościńskiego 11
11-041 Olsztyn

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.