Artysta

Michał Lesień-Głowacki

Bio

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Przez widzów kojarzony z roli charyzmatycznego kucharza Jacka z serialu „Lokatorzy”.

Michał Lesień-Głowacki urodził się we Wrocławiu, a jako nastolatek przeprowadził z rodziną do Kalisza, gdzie jego ojciec, Zbigniew Lesień – również aktor – został dyrektorem teatru. Michał postanowił pójść w ślady ojca i w 1998 roku ukończył wydział aktorski w szkole filmowej w Łodzi. Zadebiutował w 1997 roku na deskach łódzkiego teatru w sztuce „Letnicy” Maksyma Gorkiego, a rok później wcielił się w główną rolę w „Kordianie” Juliusza Słowackiego, wystawianym w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.

W latach 1999–2005 aktor współpracował z Teatrem Polskim w Warszawie; w tym czasie dołączył do obsady kilku seriali. Jego najbardziej charakterystyczną rolą jest kreacja Jacka Przypadka z serialu komediowego pt. „Lokatorzy”, ale na przestrzeni lat Lesień-Głowacki występował też w „Klanie”, „Na wspólnej”, „Świecie według Kiepskich” i wielu innych produkcjach. Sam aktor przyznaje, że najlepiej czuje się jednak w teatrze, gdzie może pokazać szerokie spektrum swoich umiejętności.

Michał Lesień-Głowacki w spektaklu komediowym „Goło i wesoło”

Obecnie aktor jest częścią obsady uwielbianego przez widzów spektaklu „Goło i wesoło” w opracowaniu artystycznym Tomasza Sapryka. Michał Lesień-Głowacki wraz z m.in. Katarzyną Ptasińską, Piotrem Zeltem, Markiem Kaliszukiem, Sebastianem Cybulskim, Wojciechem Solarzem czy Michałem Meyerem grają bezrobotnych mężczyzn, którzy postanawiają założyć grupę striptizerów. Przedstawienie zachwyciło widzów na całym świecie – w USA, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Francji, a w 2022 roku również polscy wielbiciele teatru mogą liczyć na mnóstwo dobrej zabawy. Koniecznie sprawdźcie, czy spektakl zawita do waszego miasta!

Bilety

Michał Lesień-Głowacki - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.