Artysta

Wojciech Solarz

Bio

Widzowie pokochali go w roli aspiranta Mariana Cielęckiego w filmie „U Pana Boga w ogródku”, drugiej części kultowego „U Pana Boga za piecem”. „Zakała szkoły oficerskiej” znalazła swoje miejsce w niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Wojciech Solarz zaś na stałe zagościł na małym i dużym ekranie. Zagrał również w ostatniej części trylogii Jacka Bromskiego.

Wojciech Solarz ukończył w 2002 roku warszawską Akademię Teatralną. Jednak na scenie debiutował już wcześniej. W 2000 roku zagrał w „Trans-Atlantyku” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Kolejny rok przyniósł aktorowi główną rolę w realizacji „Hamleta” w reżyserii Tomasza Mędrzaka. Na deskach teatralnych współpracował z wieloma wybitnymi twórcami – Janem Englertem, Andrzejem Sewerynem czy Mają Kleczewską.

Szerszej publiczności jest znany z licznych ról w serialowych produkcjach. Zagrał w serialach „Sprawiedliwi”, „O mnie się nie martw”, „Nie rób scen” czy „Sexify”. Pojawiał się także na dużym ekranie. Niedawno wcielił się w marzyciela Adama u boku Olgi Bołądź w filmie „Miłość jest blisko”. Z grupą zawodowych aktorów współtworzy literacki Kabaret na Koniec Świata oraz Teatrzyk Gędźba.

Wojciech Solarz w komedii „Goło i wesoło”

Wojciecha Solarza możecie oglądać w spektaklu „Goło i wesoło” w opracowaniu artystycznym Tomasza Sapryka. Ta komedia dla dorosłych jest od lat absolutnym hitem! Kilku mężczyzn zamienia wolny czas na ciekawy projekt. W pierwszych krokach kariery striptizerów pomaga im tancerka Wanda. U boku Wojciech Solarza występują Michał Lesień-Głowacki, Michał Meyer, Piotr Zelt, Marek Kaliszuk, Sebastian Cybulski oraz Katarzyna Ptasińska.

Bilety

Wojciech Solarz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.