Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie

Opis

Amfiteatr nad jeziorem Czos to jeden z najsłynniejszych amfiteatrów w Polsce. Nie ma osoby, która nie słyszałaby o Festiwalu Country w Mrągowie czy o największej w kraju Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Zresztą, jak piszą wieszcze – „wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”.

Historia amfiteatru sięga 1983 roku i Pikniku Country. Pierwsze edycje muzycznej imprezy organizowane były w 1982 roku w Jeleniej Górze i Karpaczu. W tym samym roku do Mrągowa przybył Zbigniew Proszowski, reżyser telewizyjnej Dwójki. Zauroczony klimatem miejsca zachęcił organizatorów imprezy i włodarzy miasta do przeniesienia pikniku do Mrągowa. W ciągu roku, z pomocą wojska, powstał pierwszy amfiteatr w mieście. Wkrótce potem Piknik Country stał się imprezą znaną na skalę międzynarodową, a wraz z nią Mrągowo – urocze miasto nad jeziorem Czos.

Nowy amfiteatr na miarę mrągowskich imprez

Nowy amfiteatr został oddany do użytku 6 lipca 2012 roku. Zawiaduje nim Centrum Kultury i Turystyki. Nowy gmach wyszedł naprzeciw potrzebom i prestiżowi miejsca. Piknik Country, Polska Noc Kabaretowa czy Festiwal Kultury Kresowej ściąga ludzi z całego kraju.

Na widowni znajduje się 5280 miejsc. Obiekt podzielony jest na cztery sektory. W górnej części pierwszego z nich znajdują się specjalnie przystosowane miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Za sceną widać piękny krajobraz mazurski z jeziorem otoczonym przez infrastrukturę miejską. W 2019 roku miasto wyremontowało siedziska na widowni amfiteatru.

W 2020 roku mieliśmy możliwość zorganizowania Polskiej Nocy Kabaretowej. Aktualne wydarzenia organizowane w Mrągowie znajdą Państwo TUTAJ.

Amfiteatr nad jeziorem Czos znajduje się przy ulicy Jaszczurcza Góra 10, 11-700 Mrągowo. W pobliżu nie ma parkingu, dlatego włodarze sugerują pozostawienie samochodu w centrum miasta.

Adres

Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie
ul. Jaszczurcza Góra 10
11-700 Mrągowo

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.