Amfiteatr w Ostródzie

Opis

Amfiteatr w Ostródzie od 2012 roku jest miejscem rozrywki zarówno dla mieszkańców, jak i turystów z całej Polski. W malowniczo położonym obiekcie organizuje się szereg spektakli teatralnych, koncertów i występów kabaretowych.

Historia amfiteatru sięga 2010 roku. 8 grudnia 2010 podpisana została umowa na wzniesienie gmachu w ramach II etapu projektu dot. zagospodarowania nabrzeża jeziora Drwęckiego. Budowa poszła bardzo sprawnie i już dwa lata później – w 2012 roku – obiekt został oddany do użytku, co zainaugurował Piotr Bałtroczyk w ramach swojego benefisu. Całkowity koszt budowy amfiteatru wynosił 28 845 097 zł. Zarządcą amfiteatru jest Centrum Kultury w Ostródzie.

Piękny amfiteatr w Ostródzie nad jeziorem Drwęckim

Budynek został stworzony zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obecnym czasie. Jest w pełni zadaszony, a na widowni może pomieścić się aż do 2500 widzów. Przez ostatnie lata funkcjonowania na scenie można było obejrzeć spektakle teatralne, koncerty, występy kabaretów, a także prezentacje, imprezy sylwestrowe i inne.

Położenie amfiteatru jest bardzo malownicze. Usytuowany jest przy samym jeziorze Drwęckim, w pobliżu największego śródlądowego molo w kraju. W pobliżu amfiteatru rozpościera się piękny park im. Adama Mickiewicza.

Amfiteatr w Ostródzie był miejscem występów Krzysztofa Zalewskiego, kabaretu Neo-Nówka czy zespołu Lady Pank. Aktualne wydarzenia organizowane w Ostródzie znajdą Państwo TUTAJ.

Amfiteatr mieści się przy ul. Adama Mickiewicza 17A, 13-100 w Ostródzie.

Bilety

14.08.2024
20:00
L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra - Muzyka do filmu "Chłopi"
Amfiteatr Ostróda

Adres

Amfiteatr w Ostródzie
Al. Adama Mickiewicza 17A
13-100 Ostróda

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.