Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
Artysta

Krzysztof Cugowski

Bio

Ikona polskiej muzyki rockowej. Znany głównie z utworów nagranych z Budką Suflera. 50 lat na scenie ugruntowało jego pozycję jako lidera wśród polskich wokalistów, a album „Nic nie boli tak jak życie” do dziś jest najlepiej sprzedającą się płytą w historii polskiej muzyki.

Krzysztof Cugowski urodził się w 1950 roku w Lublinie. W wieku 20 lat wszedł we współpracę z zespołem Romualda Lipki, który przyjął później nazwę Budka Suflera. Przez kolejne lata grupa stopniowo przybierała na popularności.

W 1976 roku Krzysztof Cugowski opuścił Budkę Suflera, by skupić się na solowej twórczości. W 1976 wydał płytę „Wokół cisza trwa”.

W latach 80. artysta wrócił do Budki Suflera, z którą rozpoczął serię koncertów po Stanach Zjednoczonych. Muzycy powrócili do Polski na początku lat 90., by nagrać płytę „Cisza”, która cieszyła się dużym sukcesem komercyjnym i artystycznym. Największe miało jednak dopiero nadejść. W 1997 zespół wydał płytę „Nic nie boli tak jak życie”, która do dziś jest najlepiej sprzedającą się płytą muzyczną w historii polskiej muzyki. Zespół sprzedał jej ponad milion egzemplarzy.

W 1999 roku Krzysztof Cugowski z zespołem zagrali w prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Grając z Budką Suflera, artysta wydał jeszcze trzy solowe albumy studyjne: „Podwójna twarz (oraz Corss)” (1983), „Integralnie” (2001) oraz „Przebudzenie” (2015).

Krzysztof Cugowski i „Moje najważniejsze 50/70” na trasie koncertowej

W marcu 2020 światło dzienne ujrzał solowy album kompilacyjny Krzysztofa Cugowskiego – „50/70 Moje najważniejsze”. „50” w nazwie odnosi się do działalności muzycznej artysty, a „70” – do jego wieku. Ta płyta to spojrzenie wstecz i podsumowanie wszystkich największych chwil w życiu artystycznym Krzysztofa Cugowskiego. Przy okazji wydania płyty artysta wyruszył w trasę koncertową Moje najważniejsze 50/70, na której raz jeszcze słuchacze mają okazję przekonać się, jaką moc ma głos Krzysztofa Cugowskiego na żywo.

Wydarzenia

31.05.2021
17:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
31.05.2021
20:30
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin
10.10.2021
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Filharmonia Pomorska Bydgoszcz
05.12.2021
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Klub Wytwórnia Łódź

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.