Bilety

Oświęcim - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Prywatna Klinika

  • Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
  • 22.09.2024

Pink Floyd Tribute Band

  • Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
  • 04.10.2024

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

  • Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
  • 20.10.2024

Prywatna Klinika

„Prywatna klinika” to szalona farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę! Lekka fabuła, wyraziste postaci i fenomenalna...

Zobacz więcej

Pink Floyd Tribute Band

W hołdzie dla muzycznych arcydzieł Pink Floyd bydgoski zespół The Echoes Project zaprasza na niepowtarzalne koncerty poświęcone 50-leciu wydania ikonicznej...

Zobacz więcej

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Jeśli ktoś chce spotkać romantycznego Pawła Domagałę, to serdecznie zapraszamy na jego koncert. „Zresztą, nieważne” to stand-up, w którym artysta...

Zobacz więcej

Choć najstarsze ślady istnienia grodu sięgają jeszcze czasów Bolesława Chrobrego, to Oświęcim znany jest głównie przez znajdujący się tam podczas II wojny światowej obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady (kompleks Auschwitz-Birkenau). Od 1940 do 1945 roku – jak obecnie szacują historycy i historyczki – zginęło w obozie co najmniej 1,3 miliona osób. Ta niezwykle trudna historia naznaczyła miasto na kolejne dziesiątki lat – do tej pory stanowi ono symbol hitlerowskiego bestialstwa.

Ważna i zarazem niełatwa przeszłość Oświęcimia nie oznacza jednak, że stoi ono samą historią. Miasto może się pochwalić różnorodnym repertuarem wydarzeń artystycznych. Od komedii teatralnych, po koncerty i występy kabaretowe, oferuje bogactwo kulturalnych atrakcji. Oświęcim, jako ważny ośrodek kulturalny, corocznie gości dziesiątki wydarzeń, podkreślając swój prestiż w tym zakresie.

Sprawdź nadchodzące premiery i zaplanuj swoje weekendy, zarezerwuj bilety online i bądź na bieżąco!

Teatr w Oświęcimiu – repertuar spektakli, bilety i sale

Oświęcim może poszczycić się wieloma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi, które mają za zadanie promowanie miasta jako symbolu pokoju. Ich działania koncentrują się na propagowaniu inicjatyw pokojowych, zarówno na lokalnym, jak i międzynarodowym poziomie – aby utrwalać wizerunek Oświęcimia jako miasta pokoju, oraz na promocji miejscowych środowisk artystycznych. Jednym z efektów tych działań jest stworzenie szlaku murali w Oświęcimiu, który stanowi wyraz twórczego potencjału miasta i jego zaangażowania w budowanie harmonii społecznej.

W tym mieście funkcjonuje kilka instytucji kulturalnych, jak choćby: Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury, Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży. Jeśli chcemy jednak wybrać się na spektakl teatralny, to trzeba wybrać się do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Bilety na spektakle są dostępne online na naszej stronie.

Ciekawostkę w tym miejscu może stanowić fakt, że w ramach Oświęcimskiego Centrum Kultury funkcjonuje Amatorski Klub Filmowy „Chemik”. Widać zatem, że oświęcimianie i oświęcimianki nie tylko chętnie przyjmują ogólnopolskie gwiazdy, ale lubią także sami dbać o swoją rozrywkę. AKF „Chemik" to stowarzyszenie filmowców amatorskich z Oświęcimia, założone w 1963 roku. Przez ponad 40 lat istnienia klubu powstało ponad 500 filmów, które zdobyły około 600 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Klub jest organizatorem Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka", mającego rangę międzynarodową i odbywającego się co 2 lata. W AKF „Chemik" tworzone są zarówno filmy artystyczne, jak i dokumentalne, w tym filmy dokumentujące wydarzenia z historii miasta Oświęcimia. Przez klub przewinęło się ponad 160 osób. Rokrocznie odbywa się przegląd twórczości za dany rok otwarty dla publiczności. Przyznawane są na nim nagrody „Henryki".

Sale w Oświęcimiu – Oświęcimskie Centrum Kultury

Powstałe w 1996 roku w wyniku połączenia Zakładowego Domu Kultury Zakładów Chemicznych Oświęcim i Miejskiego Ośrodka Kultury, Oświęcimskie Centrum Kultury ma długą tradycję i cieszy się uznaniem zarówno wśród publiczności, jak i artystów. Budynek Centrum Kultury wyróżnia się swoją monumentalną formą, którą zaprojektowali trzej warszawscy architekci: Mirosław Jagiełło, Józef Zbigniew Polak i Stanisław Brykalski, przy wsparciu Tadeusza Gabora i Andrzeja Rygla. Warto zwrócić uwagę na malowidła ścienne autorstwa Witolda Kaczanowskiego z 1961 roku oraz na mozaikę wykonaną przez rzeźbiarza i architekta Franciszka Habdasa.

Wewnątrz Oświęcimskiego Centrum Kultury znajduje się sala widowiskowa, mogąca pomieścić 516 osób. To miejsce, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia, takie jak: projekcje filmowe, spektakle teatralne, widowiska operetkowe, koncerty i wiele innych. Centrum Kultury organizuje także różne festiwale czy konkursy. Koncerty są szczególnie popularne i goszczą artystów takich jak: Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Warsaw String Quartet, Michał Bajor, Edyta Geppert, Irena Santor, Maciej Maleńczuk czy Paweł Domagała.

Warto także wspomnieć o festiwalach muzycznych, takich jak: Life Festival, gdzie prezentowane są eksperymentalne brzmienia utworów Krzysztofa Pendereckiego.

Festiwale w Oświęcimiu – cykliczne wydarzenia koncertowe

Tauron Life Festival Oświęcim to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które wyróżniało (ostatnia edycja odbyła się w 2018 roku) się swoją inicjatywą i ideą. Festiwal ma na celu budowanie pokojowych relacji między różnymi kulturami i państwami, a także walkę z rasizmem i antysemityzmem poprzez sztukę w różnych formach, takich jak: muzyka, teatr, kino i grafika. Dyrektorem artystycznym TLFO jest Darek Maciborek, znany dziennikarz muzyczny radia RMF FM, który postanowił nadać nowy wizerunek swojemu rodzinnemu miastu Oświęcimowi.

Podczas festiwalu wystąpili wielcy artyści, takie jak Scorpions, Queen & Adam Lambert, Elton John, Eric Clapton, Sting czy James Blunt. W ramach TLFO pojawiły się także polscy artyści, między innymi: Kroke z Anną Marią Jopek, Hey, Kasia Kowalska, Brodka, Edyta Bartosiewicz, Kayah, LemOn, Dawid Podsiadło, Perfect, Voo Voo, Varius Manx, T.Love i Dżem.

W ramach programu TLFO odbywają się również koncerty muzyki klasycznej, w których udział wzięli znakomici artyści, tak jak Dalibor Karvay, Beate Ritter, Alexander Zbigniew Pinderak, Krzesimir Dębski i Pianohooligan. Wystawiono także spektakle teatralne, takie jak monodramy Krystyny Jandy i czy przedstawienia z udzialem między innymi: Piotra Fronczewskiego, Zbigniewa Zamachowskiego i Wojciecha Malajkata.

Koncerty w Oświęcimiu – repertuar imprez, bilety i najciekawsze kluby

Na imprezowo-koncertowej mapie Oświęcimia – poza Oświęcimskim Centrum Kultury, w którym odbywa się wiele koncertów – można znaleźć między innymi Klub Menago 2.0. Jest to stara miejscówka z nieco odnowionym spojrzeniem na rozrywkę. Lokalizacja w centrum miasta, enigmatyczny wystrój, wyjątkowy klimat, profesjonalna obsługa, to tylko niektóre cechy charakterystyczne tego klubu, które przyciągają imprezowiczów i imprezowiczki od niemal 30 lat. Bilety na koncerty i inne wydarzenia w Oświęcimiu znajdziesz w naszym repertuarze.

Kabarety w Oświęcimiu – repertuar występów i najsłynniejsze grupy kabaretowe

Scena kabaretowa w Oświęcimiu od jakiegoś czasu plasuje się coraz wyżej na kabaretowej mapie Polski, a regularne występy kabaretów i komików w Oświęcimskim Centrum Kultury dają szeroki wachlarz możliwości. Zaplanujcie swoje weekendy w Oświęcimiu i zarezerwuj bilety już dziś!

 

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.