T.Love

Bio

T. Love to prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej, na której czele nieprzerwanie stoi Muniek Staszczyk. Przez dziesiątki lat wpuścili do krwioobiegu polskiej muzyki takie hity jak „Nie, nie, nie”, „Chłopaki nie płaczą”, „Warszawa” czy „I love you”. W 2022 roku zespół będzie świętował 40-lecie swojej działalności.

Zespół został założony w 1982 roku przez grupę uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W skład ekipy wchodzili Muniek Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając i Jacek Wudecki. Początkowo grupa nazywała się „Teenage Love Alternative”. W 1986 roku Muniek Staszczyk skrócił nazwę zespołu na „T. Love”.

Przez lata członkowie zespołu bardzo często się zmieniali. Szacuje się, że przez całą historię zespołu na scenie występowało z Muńkiem Staszczykiem około 34 różnych muzyków. W tym czasie zespół wydał 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe, całą masę kompilacji i singli. Zagrał w niemal każdym klubie muzycznym w Polsce i w wielu krajach europejskich. Muniek Staszczyk jest również laureatem czterech nagród muzycznych „Fryderyk”, w tym pierwszej edycji z 1995 roku.

Najpopularniejsze albumy zespołu to „Chłopaki nie płaczą” oraz „Model 01”, wydane kolejno w 1997 i 2001 roku.

T. Love z nową płytą „HAU! HAU!”

W 2022 roku zespół zapowiedział 13 album studyjny pt. „HAU! HAU!”. W związku z tym zespół rusza po raz pierwszy od pięciu lat w trasę koncertową, by ponownie spotkać się ze swoimi fanami. Zarezerwuj bilety na koncerty z trasy HAU! HAU! i zobacz gwiazdy polskiego rocka na żywo.

T.Love - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.