Blog

T.Love z okazji 40-lecia zespołu zaskakuje nową płytą „HAU! HAU!”.

Katarzyna Kaźmierczak
„40 lat minęło jak jeden dzień” śpiewał Andrzej Rosiewicz w znanym każdemu utworze. Tytułem tym można idealnie nawiązać do 40-lecia istnienia jednego z najbardziej znanych gitarowych zespołów polskiej sceny muzycznej - T.Love. Wokalista zespołu Muniek Staszczyk przyrównuje ten czas do kuli śnieżnej, która z czasem pędzi coraz szybciej. Z tej okazji zespół przygotował dla nas coś wyjątkowego.

Muniek Staszczyk powtarzał wielokrotnie w wywiadach, że przy okazji jaką jest 40-lecie istnienia zespołu T.Love, chce uniknąć odcinania kuponów ze starych hitów. Zależało mu na poczęstowaniu fanów nowym, świeżo wypieczonym albumem z równie smacznym składem. Do niego należeć będzie stary skład płyty „King”, czyli Janek Benedek jako gitarzysta i kompozytor, Sidney Polak w roli perkusisty, na gitarze Jacek (Perkos) Perkowski, a na basie Paweł (Nazim) Nazimek . Album ten nadal jest uważany przez wielu krytyków muzycznych za najlepszy polski, rockowy album lat 90. Słodyczy w tym smakowitym zestawieniu dodaje fakt, że z jubileuszem zespołu pokrywa się 30-lecie tego właśnie albumu.

Wierni jak pies, czyli „HAU! HAU!” w 2022 roku

Po pięciu latach od zawieszenia zespołu T.Love postanawia na nowo zaskoczyć swoich fanów i na kwiecień 2022 roku planuje wypuszczenie nowego albumu pt. „HAU! HAU!”. Plany na reaktywację zespołu pojawiły się już w 2018 roku, jednak po udarze w 2019 roku, z jakim musiał zmierzyć się Muniek, wokalista przestał o tym myśleć. O pomyśle nie zapomniał natomiast Janek Benedek. Napisał on nowe piosenki i nie zrażony wycofaną postawą kolegi postanowił podrzucić płytę CD z kilkoma instrumentalnymi numerami do jego skrzynki. Muniek je znalazł, odsłuchał i przekonał się.

40 lat wstecz, czyli pierwsze koncerty.

Wszystko zaczęło się w 1982 roku, kiedy Muniek Staszczyk miał 19 lat. Mieszkał w Częstochowie i razem z kolegami z klasy licealnej założył zespół Teenage Love Alternative, który w skrócie brzmiał T.Love Alternative. Nie był to jednak jego pierwszy zespół. Pierwsza grupa muzyczna, którą stworzył nosiła nazwę Opozycja i zagrał z nią koncert na Jarocinie w 1981 roku. Wokalista marzył o co najmniej tak dużym koncercie dla swojego nowego zespołu, a o współpracy z wytwórnią płytową i własnym krążku nawet nie śmiał. W 2022 już wiemy, że zespołowi Muńka udało się osiągnąć znacznie więcej.

Pierwszy singiel albumu „HAU! HAU!” już do odsłuchania!

21 stycznia miała miejsce premiera pierwszego utworu z płyty pt. „Pochodnia”. Minęło zaledwie kilka dni od jej opublikowania, a na platformie YouTube już ma ponad 300 tysięcy wyświetleń. Co więcej zajmuje wysokie miejsce na „Karcie na czasie w kategorii muzyka”. Jest to top lista generowana przez platformę YouTube, na podstawie zainteresowania użytkowników danym utworem. W singlu gościnnie występuje wokalistka Kasia Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni, co dodatkowo sprawia, że nowy album zespołu zapowiada się wyjątkowo.

”Ponura żniwiarka” odkrywa karty nowego albumu

Życie to ruletka, o czym wie również Muniek Staszczyk. Jak sam mówi, do czasu udaru wydawało mu się, że jest nieśmiertelny i ostro zagrywał kartami życia. Unikał lekarzy i nie przykładał wagi do własnego zdrowia. Wszystko się zmieniło po tym trudnym doświadczeniu. Kolejny utwór z płyty „HAU! HAU!” nawiązuje do tych wydarzeń i do rzeczywistości, z którą przyszło się nam mierzyć w czasach pandemii. Sam utwór jest bardziej rockowy, ale ma też elementy bluesa i rock’n’rolla. Nie można też przejść obojętnie obok solówki na harmonijce ustnej, wykonanej przez Andrzeja Smolika.

Na Instagramowym koncie zespołu można przeczytać:

„Ponura żniwiarka to neo-rock'n'rollowa twarz T.Love w znaczącym stopniu definiująca nadchodzący album „Hau! Hau!”.”

Trasa koncertowa w 2022 roku

Na początku kwietnia 2022 przewidziana jest premiera nowej płyty „HAU! HAU!”, a już od maja na koncertach będzie okazja odczuć co nowego przygotował dla nas zespół T.Love. Wokalista zespołu daje znać, że będziemy mieli do czynienia z muzyką zaczerpniętą z lat 70. I 80., ale nadal zależy mu na zachowaniu postpunkowego korzenia. Nie zabraknie też elementów rock’n’rolla i bluesa. Co więcej, zespołowi zależało na wprowadzeniu do tego zestawienia również świeżego ducha. Będą nim m.in. gościnnie występujący artyści młodego pokolenia, tacy jak Sokół czy wcześniej wspomniana Kasia Sienkiewicz.

Nie możesz przegapić tego wydarzenia roku 2022. Kup bilety i doświadcz na własnej skórze mocy prawdziwego, polskiego rocka!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.