Zygmunt "Muniek" Staszczyk

Bio

Wyśpiewuje takie hity jak „Nie, nie, nie”, „Warszawa” czy „Pola”. W 1982 roku założył zespół T.Love. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Maanamem, Katarzyną Nosowską, Anną Marią Jopek czy Stanisławą Celińską. Muniek Staszczyk to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej muzyki rozrywkowej.

Muniek Staszczyk urodził się w 1963 roku w Częstochowie. W 1991 roku ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale polonistyki. W 1979 roku założył pierwszy zespół – Schoolboys. Później była Opozycja, z którą zaliczył pierwsze występy na festiwalach muzycznych w Toruniu i Jarocinie. W 1982 roku założył zespół Teenage Love Alternative, który cztery lata później wyewoluował w doskonale znane publiczności T.Love.

Ma za sobą występy w wielu grupach. Współtworzył takie zespoły jak Gary i Gitary, Szwagierkolaska czy Muniek i Przyjaciele. W latach 2000–2001 występował w wyreżyserowanej przez Arkadiusza Jakubika sztuce pt. „Jeździec burzy”, wystawianej w warszawskim Teatrze Rampa. W 2010 roku wydał pierwszy solowy album, zatytułowany „Muniek”. W 2017 roku ogłosił zawieszenie działalności zespołu T.Love, jednak w lipcu 2020 roku potwierdził plany na reaktywację grupy i powrót do koncertowania z okazji 40-lecia zespołu.

Muniek i Przyjaciele – nowy album

5 marca 2021 roku światło dzienne ujrzał koncertowy album „Muniek i Przyjaciele – Na żywo i akustycznie 2018–2019”.

„Kochani Przyjaciele, wszyscy obecnie tęsknimy za koncertami, a czas pandemii jeszcze wzmaga naszą tęsknotę. My, artyści, nie istniejemy bez Was – publiki. Dlatego oddaję ten album w Wasze ręce z nadzieją, że nowy, 2021 rok pozwoli nam spotkać się gdzieś jak najszybciej na żywo i akustycznie. Z pozdrowieniami, trzymajcie się!” – napisał Muniek.

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące zarówno z repertuaru T.Love, jak i z jego działalności solowej. Płyta „Muniek i Przyjaciele” to doskonała okazja do sentymentalnej podróży z dźwiękami ulubionych piosenek w tle.

W 2022 roku wraz z zespołem T.Love Muniek Staszczyk wydał nową płytę, którą promuje nowa trasa koncertowa HAU! HAU!.

Zygmunt "Muniek" Staszczyk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.